Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” uhonorowane tytułem „Mały Ambasador” Województwa Lubelskiego

W dniach 21-22 września 2021 r. odbyło się VIII Lubelskie Forum NGO 2021. Celem imprezy było stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz wzajemna inspiracja do dalszego działania dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów ekonomii społecznej i liderów społeczności lokalnych. Ponadto podczas forum wręczono nagrody organizacjom pozarządowym, samorządom i liderom społeczności lokalnych. W gronie wyróżnionych znalazło się Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali odbywającej się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Wyróżnienie w kategorii „Organizacja pozarządowa promująca trzeci sektor i Województwo Lubelskie (Mały Ambasador)” otrzymało Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”. Nagrodę, z rąk Przewodniczącego Rady Działalności Pożytku Publicznego Ryszarda Szczygła oraz Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Zbigniewa Wojciechowskiego, odebrał Prezes Stowarzyszenia Robert Mazurek.

– Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” jest młodym stowarzyszeniem, które powstało na silnych fundamentach. Tworzą go prawdziwi pasjonaci podróży. I tak już blisko 5 lat podróżujemy w dziedzinie teatru i poezji. Zapraszamy też do Radzynia podróżników, którzy opowiadają nam o świecie odległym nie tylko geograficznie ale również kulturowo. Na tej bazie, wspólnie z samorządem Radzynia Podlaskiego, utworzyliśmy Skwer Podróżników, na którym globtroterzy odwiedzający nasze miasto odsłaniają swoje tabliczki. Dzisiejsza nagroda stanowi potwierdzenie, że warto kontynuować naszą działalność. W imieniu własnym jak również wszystkich członków Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” bardzo za nią dziękuję – powiedział tuż po odbiorze nagrody Robert Mazurek.

Galę wręczenia nagród trzeciego sektora uświetnił koncert „Pieśni Kresów Naszych” w wykonaniu Adama Szabata i Jana Kondraka.

„Podróżnik” uhonorowany tytułem „Mały Ambasador” Województwa Lubelskiego

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: