Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

SPORT I ZDROWIE

Orlęta okradzione z punktu

ORLĘTA SPOMLEK Radzyń Podlaski

Zawody na bardzo słabym poziomie obejrzeli kibice, którzy dzisiejszego popołudnia zjawili się na Stadionie Miejskim. Gdyby mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który najlepiej odzwierciedlał to co widzieliśmy na boisku, o spotkaniu wszyscy szybko by zapomnieli. Niestety negatywnym bohaterem meczu okazała się trójka sędziowska z Podkarpackiego ZPN, z Gerardem Gawronem (Mielec) na czele.

Po serii meczów z drużynami z czołówki, Orlętom przyszło dziś rywalizować z zespołem okupującym dolne rejony tabeli. Podopieczni Sławomira Majaka przed spotkaniem mieli tylko 3 punkty przewagi nad "biało-zielonymi". Zważywszy więc na sytuację obu drużyn, dzisiejszy mecz był spotkaniem o 6 punktów. Zwycięzca miał szansę odskoczyć na bezpieczną pozycję, a przegrany skazywał się na spędzenie zimy w strefie spadkowej. Stawka meczu najwyraźniej sparaliżowała obie drużyny, bowiem poza groźnym strzałem Bartosza Ciborowskiego z 25 minuty, który minimalnie minął słupek bramki na boisku działo się niewiele ciekawego. Aż do 35 minuty, kiedy to ku zdziwieniu wszystkich kibiców i piłkarzy Orląt, którzy spodziewali się odgwizdania rzutu wolnego na naszym zawodniku - arbiter wskazał na rzut karny! Sytuacja o tyle zabawna, że sporne zdarzenie miało miejsce około pół metra przed polem karnym, więc nawet gdyby sędzia Gawron widział tę sytuację inaczej niż kilkanaście osób na boisku i kilkaset kolejnych na trybunach, to w dalszym ciągu nie mogło być mowy o rzucie karnym!

SAMI ZOBACZCIE I OCEŃCIE TĄ SYTUACJĘ

16.11.2019 Orlęta-SPOMLEK vs KSZO Ostrowiec  - 34 minuta

Stało się jednak inaczej. Arbiter pozostał nieugięty i mimo gorących protestów piłkarzy Orląt, podtrzymał swoją decyzję. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Jakub Chrzanowski i 10 minut później to zawodnicy z Ostrowca schodzili na przerwę w dobrych nastrojach.

Druga połowa była ambitną walką Orląt o zmianę rezultatu. Gospodarze mieli więcej z gry jednak nie przekładali tego na okazje bramkowe. Należy odnotować jedynie niedokładne opanowanie piłki w polu karnym przez Karola Rycaja i dobrą interwencję Pawła Lipca na linii pola karnego uniemożliwiającą oddanie strzału Jakubowi Syryjczykowi

Nie szukamy usprawiedliwień dla słabej gry naszej drużyny, ale wobec dzisiejszej postawy sędziów, nie możemy jednak przejść obojętnie. Po raz kolejny w tym sezonie poziom sędziowania urąga klasie rozgrywkowej w jakiej przyszło pracować arbitrom. W związku z tym zadecydowaliśmy o wystosowaniu oficjalnego protestu, dotyczącego zachowania sędziów w opisanej sytuacji, która skutkowała wypaczeniem wyniku dzisiejszej rywalizacji. Będzie to równoznaczne z odwołaniem się od żółtej kartki otrzymanej przez Radka Kursę, którą zawodnik Orląt otrzymał właśnie wskutek krzywdzącej naszą drużynę, decyzji sędziów.

Orlęta Radzyń Podlaski – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:1)
Bramka: Jakub Chrzanowski 37′ (rzut karny)

Orlęta: Klebaniuk – Ciborowski, Chyła, Kursa, Kot, Sułek (65′ Sadowski), Rycaj (65′ Bożym), Syryjczyk (78′ Chmielewski), Renkowski, Gałązka (46′ Ilczuk), Kalita.

KSZO: Lipiec – Mężyk, Cheba, Worach, Imiołek, Kaczmarek (82′ Nogaj), Burzyński (82′ Mąka), Ziółkowski, Łokieć (76′ Chałas), Dybiec, Chrzanowski (66′ Bełczowski).

Żółte kartki: Arkadiusz Kot, Radosław Kursa, Karol Rycaj – Daniel Dybiec, Fabian Burzyński, Kacper Ziółkowski, Mateusz Mąka
Sędziowali: Gerard Gawron (Mielec) oraz Arkadiusz Boroń i Jacek Węgrzyn.
Widzów 300

W następnej kolejce Orlęta Radzyń Podlaski podejmą Hetmana Zamość (23 listopada, 13:00). Będzie to pierwsze spotkanie rundy wiosennej, rozegrane awansem ze względu na sprzyjające warunku atmosferyczne.