Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

SPORT I ZDROWIE

Radzyńskie Orlęta ustrzelone przez Myśliwego

ORLĘTA SPOMLEK Radzyń Podlaski

Dwa gole byłego piłkarza Orląt - Pawła Myśliwieckiego, pozbawiły złudzeń na poprawę ligowej lokaty, nielicznie zgromadzonych i zziębniętych najwierniejszych sympatyków radzyńskiej drużyny. W sobotnim meczu (23.11) Orlęta Radzyń Podlaski uległy Hetmanowi Zamość 1:2 (1:0).

Pierwszą połowę meczu radzyńscy piłkarze rozpoczęli bardzo obiecująco. Dobra gra podopiecznych Rafała Borysiuka przyniosła efekt w 16 minucie. Ładna zespołowa akcja zakończona trafieniem Rafała Nowaka dała prowadzenie zespołowi gospodarzy. Późniejsze strzały Mateusza Olszaka i Pawła Myśliwieckiego nie stanowiły zbytniego zagrożenia dla Bartosza Klebaniuka.

Początek drugiej połowy należał również do piłkarzy z Radzynia. Okazję na podwyższenie wyniku miał Jakub Syryjczyk. Gra Orląt zaczęła się psuć po niefortunnych zmianach. W 73 minucie Bartosz Klebaniuk sfaulował szarżującego na bramkę Dawida Skoczylasa. Paweł Myśliwiecki z jedenastu metrów wyrównał rezultat meczu. Gol dla Hetmana podciął skrzydła piłkarzom gospodarzy. Efektem słabości zespołu Rafała Borysiuka było drugie trafienie Pawła Myśliwieckiego w 82 minucie. Orlęta próbowały odrobić straty. Dwie okazje Radosława Kursy nie przyniosły efektu bramkowego i bardzo potrzebne radzyńskiej drużynie trzy punkty odjechały do Zamościa, a kibice pozostali na długą zimową przerwę z niespełnionymi nadziejami i obawą o ligowy byt.

Orlęta Radzyń Podlaski − Hetman Zamość 1:2 (1:0)

Bramki: Rafał Nowak 16′ − Paweł Myśliwiecki 73′ (rzut karny), 82′

Orlęta: Klebaniuk − Chyła, Kursa, Ciborowski, Gałązka – Kot, Ilczuk (67′ Lipiński), Imbronjev (58′ Renkowski), Sadowski (85′ Siwek), Syryjczyk (70′ Chmielewski) – Nowak (75′ Bożym).

Hetman: Tomczyszyn − Skiba, Żmuda (24′ Dudek), Kursa, Kanarek – Słotwiński (59′ Kycko), Buczek, Wacławek (89′ Grzęda), Skoczylas (86′ Turczyn), Olszak (59′ Koszel) – Myśliwiecki.

Żółte kartki: Jakub Syryjczyk, Arkadiusz Kot, Rafał Nowak, Bartosz Ciborowski − Rafał Kursa, Przemysław Kanarek, Jakub Buczek, Dawid Skoczylas, Michał Skiba

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).