Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Burmistrz milczy, a Plac Wolności zarasta chwastami

Robert Mazurek

Zarośnięta chwastami kostka granitowa, uszkodzona nawierzchnia oraz zabrudzone ławki – tak obecnie prezentują się Plac Wolności i Skwer Podróżników w centrum Radzynia Podlaskiego. W związku z tym jeszcze w czwartek, 28 maja, zwróciłem się do Urzędu Miasta z prośbą o pilną interwencję. Do dziś moja wiadomość pozostała bez jakiejkolwiek reakcji.

W przesłanym do burmistrza mailu zwróciłem uwagę na stan dwóch ważnych miejsc znajdujących się w samym sercu Radzynia Podlaskiego. Podkreśliłem, że Plac Wolności i Skwer Podróżników są wizytówką miasta zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających nas gości.

Niestety obecny wygląd tych przestrzeni pozostawia wiele do życzenia. W wielu miejscach kostka granitowa jest zarośnięta trawą i chwastami, część nawierzchni została uszkodzona lub powyrywana, a ławki są zabrudzone przez ptaki, co znacząco obniża estetykę oraz komfort korzystania z tego miejsca.

W moim mailu wspomniałem również, że 2 czerwca na Skwerze Podróżników odbędzie się uroczystość odsłonięcia tabliczki przez Jana Melę w ramach 61. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. W wydarzeniu udział wezmą mieszkańcy miasta, radzyńska młodzież oraz wycieczki szkolne m.in. z Białej Podlaskiej, Parczewa i Drelowa.

Moim zdaniem obecny wygląd tego miejsca sprawia wrażenie zaniedbanego i zapomnianego przez miasto, przez co zamiast promować Radzyń Podlaski może stanowić jego antyreklamę.

Pomimo upływu kilku dni od wysłania wiadomości nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta, ani informacji o podjęciu jakichkolwiek działań.

W mojej ocenie jest to wszystko robione nam na złość. Nie od dzisiaj wiadomo, że burmistrz utrudnia działalność Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” i Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami. Najbardziej cierpi jednak na tym wizerunek miasta. Przyjezdni goście sami wyrobią sobie opinię o Radzyniu Podlaskim i wystawią naszemu miastu odpowiednią ocenę. To właśnie mieszkańcy i całe miasto ponoszą konsekwencje takiego postępowania burmistrza.

Przed zbliżającą się uroczystością nadal pozostaje otwarte pytanie, czy miasto zdecyduje się uporządkować i naprawić reprezentacyjne miejsce w centrum Radzynia Podlaskiego, czy też goście odwiedzający wydarzenie zobaczą przestrzeń, która od dłuższego czasu sprawia wrażenie zaniedbanej.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: