Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Super wiadomości z I LO

I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim

Rok szkolny 2019/2020 trwa w najlepsze, dobiega końca pierwszy semestr. Uczniowie i nauczyciele pracują z pasją i odnoszą sukcesy, o których pragniemy poinformować radzyńską społeczność.

Kacper Kozak – uczeń kasy trzeciej o profilu dziennikarsko – prawniczym - uzyskał awans do eliminacji centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. To wielki i zasłużony sukces. Z całego serca gratulujemy Kacprowi i jego nauczycielowi Panu Jackowi Woźniakowi.

Serdecznie gratulujemy także Łukaszowi Latochowi zakwalifikowania się do kolejnego etapu 69. Olimpiady Fizycznej. Awans do półfinału dawało zdobycie 60 punktów a Łukasz zdobył ich aż 147 na 200 możliwych. Łukasza do olimpiady przygotował Pan Profesor Leszek Szalast. Organizatorem olimpiady jest Polskie Towarzystwo Fizyczne z siedzibą w Warszawie. Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Uczniowie: Julia Walczyna oraz Łukasz Latoch awansowali do eliminacji okręgowych w LXIII Olimpiadzie Astronomicznej. Są oni uczniami klasy drugiej i trzeciej o profilu matematyczno – fizyczno – infromatycznym. Uczniów do Olimpiady Astronomicznej przygotował Pan Profesor Leszek Szalast. Zawody etapu okręgowego w ramach LXIII Olimpiady Astronomicznej odbędą się20 stycznia 2020 r. we Włocławku . Warto podkreślić , iż do zawodów II stopnia dopuszczono zaledwie 64 uczniów z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy olimpijskich sukcesów i trzymamy kciuki za rywalizację w kolejnych etapach.

Wśród naszych uczniów są także stypendyści:
Stypendium Prezesa Rady Ministrów po raz drugi otrzymał Kacper Kozak.

Stypendystami Marszałka Województwa w programie „Lubelskie wspiera uzdolnionych” zostali: Wiktoria Klementewicz, Alicja Kożuch, Filip Skwara, Jakub Stępniewski.

Stypendium Rady Rodziców I LO uzyskał Łukasz Latoch.

Stypendystami Stowarzyszenia I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim zostali: Mikołaj Korólczyk i Adrian Panasiewicz.

Cała szkolna społeczność gratuluje stypendystom. Jesteśmy z Was dumni.

 

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: