Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (23.10.2022 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie w niedzielę (23.10) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Misje naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Zapraszamy dzisiaj na „ Wieczór Chwały” o godz. 18.00.

3. Peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim we wtorek 25 października. O godz. 10.00 spotkanie mają maturzyści z diecezji a od godz. 17.30 młodzież z naszego miasta, dekanatu i rejonu. Porządek popołudniowy:
- godz. 17.30 zawiązanie wspólnoty
- godz. 18.00 Msza św.
- godz. 18.45 przerwa
- godz. 19.15 konferencja
- godz. 19.45 adoracja Najświętszego Sakramentu
- godz. 20.30 Agapa
Serdecznie zapraszamy naszą młodzież a kandydatów do Bierzmowania zobowiązujemy do uczestniczenia. Nie ma w kościele spotkania w październiku, prosimy o obecność we wtorek w Sanktuarium.

4. We wtorek, 25 października, różaniec odmówimy za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane.

5. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Odnowę w Duchu Świętym. Po Mszy św. adoracja i możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

6. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Przypominamy dzieciom, że ostatniego października i przed Uroczystością Wszystkich Świętych, będzie w kościele „Wieczór Świętych”. Zachęcamy dzieci do przybrania stroju wybranego świętego.

8. Na stolikach i ławkach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy pamiętać o swoich zmarłych. Prosimy o wypisanie imion zmarłych na kartkach wypominkowych. Czytanie kartek wypominkowych i modlitwa za zmarłych będzie na cmentarzu parafialnym 1 i 2 listopada przed każdą Mszą św., a od 3 listopada w kościele o godz. 17.30. Dokładny grafik (miejscowości i ulice) podamy później. Przez cały rok w pierwszy poniedziałek miesiąca odmawiamy różaniec a w pierwszy czwartek odprawiamy Mszę św.

9. Nasza parafia organizuje Msze św. na cmentarzu parafialnym 1 i 2 listopada. Msze św. 1 listopada w kościele o godz. 7.00 i 18.00 a na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00; 12.00 i 16.00. Natomiast 2 listopada: w kościele o godz. 6.30 i 18.00 a na cmentarzu o godz. 9.00; 12.00 i 16.00. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 12.00 będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. Od soboty na cmentarzu będą przyjmowane wypominki.
Na cmentarzu komunalnym Msze św. 1 i 2 listopada o godz. 10.30 i 16.00.

10. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: bezimienne z Płudów — 500 zł., Białki — 500 zł., Bedlna Radzyńskiego — 100 zł.

11. Wydatki na remont w tym tygodniu — 12 000 zł.

12. Pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin, znajomych , przyjaciół, kapłanów. Wieczny odpoczynek … .
W tym tygodniu patronują nam:
- piątek, 28 października — Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.
Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś niedziela misyjna - taca na dzieła misyjne Kościoła - wspieramy działalność misjonarek i misjonarzy modlitwą i darem serca...
- Dzisiejszy Różaniec (g. 17.15) prowadzą mężczyźni z Bractwa Strażników Kościoła, a po Mszy Św. o g. 18.00 spotkanie...

2. We wtorek do naszego Sanktuarium przybędą w pielgrzymce maturzyści z całej naszej diecezji (ok. 700 osób); Spotkanie odbędzie się w g. 10.00 - 14.00;

3. Po południu we wtorek będziemy przeżywali wraz z młodzieżą z dekanatu radzyńskiego (i dekanatów na wschód od Radzynia) nawiedzenie relikwii bł. Carlo Acutisa - zapraszamy wszystkich! W programie: 17.00 - Różaniec/ 17.30 - Zawiązanie wspólnoty/ 18.00 - Eucharystia/ Konferencja/ Adoracja/ Agapa; Szczegółowy program na plakatach i w mediach parafialnych...

4. W środę Różaniec o 17.15, a po nim - Nowenna ku czci MBNP. i Msza Św.;

5. W piątek(28.10) Uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych Patronów Diecezji. - od g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na adorację do g. 17.15, następnie Różaniec i Eucharystia; DYSPENSA OD POKARMÓW MIĘSNYCH.
- W piątek, dzieci otrzymają ostatni element układanki różańcowej, wówczas będzie można posklejać (najlepiej taśmą bezbarwną) wszystkie elementy i podpisane złożyć w zakrystii do 1.11!!! Losowanie nagród odbędzie się w niedzielę 6 listopada po Mszy Św. o g. 10.30;

6. Kartki wypominkowe wyłożone na stolikach i ołtarzach bocznych. Wspominamy i wypisujemy imiona swoich bliskich zmarłych. Porządek modlitwy z czytaniem wypominek w Oktawie Uroczystości Wszystkich Św. jest podany w zestawie wypominkowym - co oznacza, że zbliża się czas listopadowej modlitwy i zadumy nad grobami najbliższych!

7. Dlatego w już niedzielę (30.10) na Cmentarzu Komunalnym - Różaniec z czytaniem kart wypominkowych o g. 15.00 a następnie o 16.00 Msza Św. za zmarłych;
- W poniedziałek (31.10) o g. 16.00 - Różaniec wypominkowy na cmentarzu, a potem o 17.00 - Eucharystia; (w kościele w przyszłą niedzielę i ostatni poniedziałek października nie będzie już Różańca - przenosimy się na cmentarz! Msze Św. w kościele o g. 18.00 będą z wyjątkiem 2 listopada!)
- W uroczystość Wszystkich Św. - 1 listopada i Dzień Zaduszny - 2 listopada na Cmentarzu Komunalnym - Różaniec wypominkowy o g. 9.30 i Msza Św. o 10.30/ potem o g. 15.00 Koronka z wyczytaniem kart wypominkowych i Msza Św. o 16.00;

8. Za tydzień, ostatnia niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. błogosławieństwo tych, którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego.

9. W ub. niedzielę do puszek na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" młodzież zebrała: 9680 zł. Bóg zapłać! Też podziękowania młodzieży, LM. i DM. za pomoc w organ. Dnia Służby Zdrowia...

10. W nowym nr Echa Katolickiego, m.in. o kapłanach niezłomnych, też pełniących posługę na Ziemi Radzyńskiej. Polecamy dobrą lekturę!

11. 5 listopada w Sanktuarium rozpocznie się 33 dniowe przygotowanie do aktu zawierzenia się Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Spotkanie organizacyjne dla osób pragnących przystąpić do zawierzenia, bądź je odnowić odbędzie się 3 listopada /czwartek/ o godz. 17.00 w sali konferencyjnej. Sam akt zawierzenia nastąpi 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zostanie wówczas uroczyście poświęcony obraz św. Ludwika Marii Grignion de Montfort'a - pomysłodawcy i autora drogi zawierzenia. Obraz stanowił będzie dopełnienie relikwii, które znajdują się w naszym Sanktuarium. Szczegółowych informacji dotyczących zawierzenia udziela ks. Michał.... Zapraszamy!

12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
*Przemysław Piotr Kania i Aleksandra Magdalena Skowron, oboje par.tut. Zapowiedź II;

13. Z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy w minionym tygodniu śp.+ Sławomira Rolaka, l.72 z Zabiela. Módlmy się za niego...

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Trwa modlitwa różańcowa - na Nabożeństwo październikowe do Matki Bożej zapraszamy codziennie na 17.30, a w niedzielę na 16.30

2. Po naszej diecezji peregrynuje - wędruje bł. Karol Carlo Acutis. W Radzyniu jego relikwie będą 25 października w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Początek Uroczystości o 17.30, Msza św. o 18.00, później konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie o 20.30 wspólną Agapą. Na Uroczystości obecność obowiązkowa młodzieży bierzmowanej. Weźcie indeksy.

3. Zbliża się listopad - pamięć o zmarłych wyrażamy poprzez modlitwę za ich duszę i troskę o ich groby. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku i bocznych ołtarzach.

4. Ks. Michał organizuje w dniu 18.11. 2022r. na godz. 19.00 wyjazd do W.S.D w Siedlcach - Opolu Nowym na sztukę teatralną pt. “Być dobrym jak chleb” o św. Bracie Albercie Chmielowskim w wykonaniu Kleryków naszego Seminarium. Zapisy u ks. Michała.

5. W ciągu tygodnia:
* w środę o godz. 17.30 Różaniec, a po nim Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
* w piątek Uroczystość Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza Głównych Patronów naszej diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Modlitwa wypominkowa za zmarłych z Koronką do Miłosierdzia Bożego od godz. 17.00

6. Prasa katolicka czeka na stoliku - ostatnie numery ….

7. Dzisiaj o godzinie 13.30 w Kościele Trójcy Św. w Radzyniu Podlaskim Koncert religijny w wykonaniu Anny Pastor - przypominamy i zapraszamy!

8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności + Małgorzata Walczyna w 91 roku życia z ul. Podlaskiej.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj jej świeci na wieki wieków. Amen.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: