Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (5.11.2023 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (5.11) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

1. Za nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bóg zapłać za modlitwę za zmarłych, za składane wypominki i troskę o groby. Dziękujemy księżom, panu organiście i kościelnemu, lektorom i ministrantom za pomoc na cmentarzu. Bóg zapłać wszystkim osobom ze wspólnot parafialnych za przyjmowanie wypominek. Teraz zapraszamy na wypominki do kościoła. Każdego dnia o godz. 17.15 różaniec i czytanie kartek wpominkowych. W tym tygodniu w następującym porządku:
- poniedziałek (6 listopada) — Brzostówiec
- wtorek (7 listopada) — Białka
- środa (8 listopada) — Płudy i Radowiec
- czwartek (9 listopada) — Bedlno Radzyńskie i ulice: Budowlanych, Płudzińska, Nadwitnie, Brzostówiecka
- piątek (10 listopada) — ul. 11 Listopada i Partyzantów
- sobota (11 listopada) — os. Bulwary bloki nr 1,2,3,4,5,6,7,8
- w kaplicy w Siedlanowie - niedziela o godz. 7.30
Cały grafik znajduje się na tablicy ogłoszeń, stronie parafialnej i facebooku.

2. Ks. dr Łukaszowi Celińskiemu dziękujemy za obecność w naszej parafii, wygłoszone słowo Boże i wspólną modlitwę.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta o godz. 17.45.

4. W piątek, o godz. 19.30 w sali na starej plebanii spotkanie Grupy Młodzieżowej.

5. W sobotę, 11 listopada, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W naszej parafii tego dnia Msze Święte o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00. Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą św. w naszym kościele. Po Eucharystii przemarsz pocztów sztandarowych na Plac Wolności i uroczysta ceremonia pod Pomnikiem Niepodległości. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jednocześnie zachęcamy do wywieszania flagi narodowej przy swoich domach i mieszkaniach.

6. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone są na ten cel.
🇵🇱 W związku z przypadającą w przyszłą niedzielę czterechsetną rocznicą męczeńskiej śmierci św. Jozafata Kuncewicza Msza św. o godz. 9.45 będzie odprawiona jako Msza św. wotywna o św. Jozafacie.

7. Za tydzień na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas IV i ich rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie.

8. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Te pobłogosławione opłatki pan organista od jutra będzie roznosił do naszych domów i mieszkań. W tym tygodniu będzie to Siedlanów, Białka i Bedlno Radzyńskie. Bardzo prosimy o serdeczne przyjęcie pana organistę. Bardzo prosimy, aby wszystkie rodziny naszej parafii przyjęły poświęcony opłatek od pana Tomasza. Jest to też wyraz jedności wspólnoty parafialnej. Jeśli kogoś pan nie zastanie w domu to zawsze można wziąć opłatek w zakrystii lub kancelarii. Jednocześnie informujemy, że w naszej parafii opłatek roznosi tylko pan organista.

9. Parafia nasza organizuje wyjazd na nocne czuwanie młodych do Kodnia w dniu 17 lutego. Wyjazd o godz. 18.30 z placu przy kościele od strony Pałacu. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Grzegorza.

10. Bóg zapłać za ofiary:
- na Misje: bez. z os. Bulwary — 50 zł.
- na potrzeby parafii: z ul. Ostrowieckiej bl. nr 18 — 200 zł., bez. 200 zł. i 100 zł. oraz na konto z ul. Warszawskiej — 100 zł.

11. Pomódlmy się za śp. Sławomira Czarneckiego lat 62 z ul. 11 Listopada, śp. Ks. Henryka Hołoweńkę (3 r. śm.), ks. Franciszka Izdebskiego (3 r. śm.) i za zm. polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek … .

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, katecheza i zmianka różańcowa…
– Nagrody – niespodzianki dla dzieci uczestniczących w Różańcu po Mszy Św. o g. 10.30;
– Eucharystią o g. 18.00 rozpoczną się dziś rekolekcje „Zawierzenie 33”;

2. Do środy, 8 listopada trwa oktawa Wszystkich Świętych i czas szczególnej modlitwy i łaski odpustu zupełnego ofiarowanego dla zmarłych.
– Zgodnie z grafikiem podanym na kartach wypominkowych, Różaniec za zmarłych będzie w poszczególnych miejscowościach jeszcze 6 i 7 listopada o g. 16.30/ zaś w kościele o g. 17.15 do 8.11;

3. W środę po modlitwie wypominkowej o g. 17.15 Godzinki, Nowenna do MBNP. i Msza Św. we wszystkich intencjach dziękczynno- błagalnych of. przez czcicieli MB.;

4. W czwartek o g. 18.00 Msza Św. z nieszporami za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach i w indywidualnych intencjach;
– o g.18.00 razem z nami będą się modlić klerycy z naszego WSD, zaś po Mszy św. ok. g. 19.00 rozegramy mecz towarzyski w piłkę nożną na hali w ZSP. Zapraszamy do kibicowania!

5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od g. 15.00:
– Rodziny Serca Jezusowego prowadzą Różaniec przed Eucharystią o g. 18.00, a po Mszy Św. mają katechezę formacyjną…

6. W tym tygodniu wypada 3 r. śmierci śp. ks. prałata Henryka Hołoweńki, Msza Św. w czwartek o g. 6.30 oraz 3 r. śmierci śp. ks. kan. Franciszka Izdebskiego, Msza Św. w piątek o g. 6.30;

7. W sobotę 11. Listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Burmistrz Radzynia, Wójt Gminy Radzyń, Starosta Radzyński zapraszają na religijno-patriotyczne obchody rocznicy odzyskania Niepodległości, które rozpoczną się Mszą Św. w kościele Św. Trójcy o g. 11.00; – Zachęcamy, aby już dzisiaj wywiesić flagę narodową!

8. W sobotę o g. 17.00 katecheza chrzcielna i spisanie aktów przed chrztem w niedzielę…

9. W przyszłą niedzielę (12.11.) zapraszam na krótkie spotkanie Radę Parafialną i Sołtysów po Mszy Św. o g. 9.00;
– Msza Św. wotywna za wstawiennictwem Św. Jozafata o łaskę odnowy w wierze i pobożności dla duchowieństwa i wiernych świeckich naszego Kościoła diecezjalnego oraz za nowe i święte powołania do służby Bożej w niedzielę – 12.11. o g. 12.15;

10. Bóg zapłać za ofiary na tacę misyjną z 29.10. – 9.052 zł / Lichty – 363 zł;
– Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, do puszek zbieramy na pomoc chrześcijanom prześladowanym na Bliskim 11. Frekwencja na niedzielnej Eucharystii, 22.10. – przedstawia się w naszej parafii następująco: było 2754 osoby, co stanowi 26% (US. – 11.396; w/g n. danych jest nas – 10.550) Do Komunii Św. przystąpiło 58 % obecnych (rok temu: 9.10.2022 – było – 2.689 wiernych);

12. Polecamy prasę katolicką i Kalendarz Rolnika

13. Z naszej parafialnej wspólnoty pożegnaliśmy w minionym tygodniu śp.+ Edwarda Paszkowskiego, l. 85 z Paszk Małych, + Bogumiłę Kapitan, l. 77 i + Aldonę Drapacką, l. 64, obje z Radzynia Podl.; Módlmy się…

14. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Paweł Ostapiuk, z n. par. i Aneta Kalinowska, z par. Św. Anny w Radzyniu Podl.; Zap. I;

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj w naszej parafii niedziela seminaryjna – gościmy delegata z Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. O godz. 10.00 spotkanie z Kółkami Żywego Różańca, a o godz. 11.00 Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. Trwa Oktawa Modlitwy za zmarłych – do 8 listopada – zapraszamy na Msze św. na godz. 17.00 a po Eucharystii na różaniec z procesją na cmentarz parafialny.

3. Od 9 listopada różaniec wypominkowy do końca miesiąca codziennie o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu:
- w środę Nowenna do MBNP przed Mszą św. wieczorową. Na godzinę 17.00 zapraszamy naszych Strażaków z OSP i PSP z Powiatu Radzyńskiego – będziemy wspólnie modlić się za zmarłych strażaków
- w piątek – 10 miesiąca – Msza św. za Ojczyznę
- w sobotę – 11 listopada – Święto Narodowe – 105 Rocznica odzyskania Niepodległości, w tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego. Główne uroczystości patriotyczne w Parafii Trójcy Świętej o godz. 11.00.
- w najbliższą niedzielę dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym – odbędzie się w tym dniu zbiórka do puszek.

5. Dziękujemy Bogu za ten czas wspólnej modlitwy oraz Wam za pomoc w zbiórce wypominek i ofiar a także za zorganizowanie obsługi liturgicznej na cmentarzu Komunalnym – Strażnikom Kościoła, Legionowi Maryi, Kółkom Różańcowym, Panu organiście i Panu Kościelnemu, Panu Januszowi Zającowi za przewóz sprzętu oraz Panu Jarosławowi Stefaniukowi za pomoc w nagłośnieniu. Dziękujemy również za pomoc w organizacji Uroczystości Panu Prezesowi, zarządowi i pracownikom PUK-u w Radzyniu Podlaskim

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
- Paweł Ostapiuk, kawaler z parafii MBNP w Radzyniu Podlaskim i Aneta Kalinowska, stanu wolnego z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

7. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej.

8. Trwajmy dalej na modlitwach listopadowych za zmarłych.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: