Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (21.01.2024 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (14.01) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

📖 W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.

📖 Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III i rodziców. Po Eucharystii w sali na wikariacie będzie spotkanie.

📖 We wtorek wspomnienie bł. Męczenników z Pratulina. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Bractwo Strażnicy Kościoła. Wcześniej o godz. 17.30 - różaniec a po Eucharystii - spotkanie formacyjne.

📖 W środę, o godz. 9.00, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim, gromadzi się na Mszy św. z racji Święta Szkoły. Zapraszamy do uczestniczenia w tej Uroczystości.

📖 Kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. W tym tygodniu porządek jest następujący:
22 stycznia (poniedziałek)
od godz. 15.00 — os. Bulwary bl. nr 9 (2 ks.)
od godz. 15.00 — os. Bulwary bl. nr 11 (1 ks.)
23 stycznia (wtorek)
od godz. 15.00 — os. Bulwary bl. nr 10 (3 ks.)
24 stycznia (środa)
od godz. 16.00 — ul. Truskawkowa i Czereśniowa (1 ks.)
od godz. 16.00 — ul. Rynek i Plac Wolności (1 ks.)

📖 Już dziś serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękujemy za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość. Prosimy również o zgłoszenie się tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć nas z kolędą w wyznaczonym terminie a życzą sobie odwiedzin kapłana z błogosławieństwem i modlitwą. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

📖 Na stoliku przy wyjściu są skserowane intencje modlitewne dla KŻR. Prosimy zelatorów, aby sobie wziąć.

📖 W czasie ferii, 30 stycznia, odbędzie się kolejny turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. Początek o godz. 10.00, sala na wikariacie. Serdecznie zapraszamy do udziału.

📖 Również w czasie ferii będą bezpłatne zajęcia malarskie dla dzieci z malarką panią Urszulą Sawiuk. Zajęcia odbędą się w piątki 2 i 9 lutego w godzinach 14.00 — 15.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

📖 Zapraszamy na dwie pielgrzymki samolotowe: 1. Do Lourdes w dniach od 30.04 do 05.05, cena 1600 zł + 440 euro. 2. Do Gruzji w dniach od 30.07 do 07.08, cena 850 euro + 2750 zł. Szczegółowy program w zakrystii; zapisy i wszystkie informacje u ks. Jakuba.

📖 Bóg zapłać za ofiary składane także na konto parafialne z racji wizyty duszpasterskiej.

📖 W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marian Lewicki lat 72 z ul. Powstańców Styczniowych, śp. Kazimierz Muszyński lat 85 z os. Bulwary i śp. Anna Donica lat 83 z ul. Konstytucji 3 Maja. Wieczny odpoczynek … .

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś Msza Św. wotywna o Bł. Męczennikach z Pratulina o g. 18.00, potem 8. dzień nowenny przed wspomnieniem ich męczeństwa;
- Po Mszy św. o g. 10.30 - ks. Patryk. - zaprasza wraz z jednym z rodziców - do zakrystii wszystkich chłopców chętnych, aby zostać kandydatami na ministrantów!

2. We wtorek (23.01.) liturgiczne wspomnienie Bł. Męczenników z Pratulina - Wincentego Lewoniuka i Jego 12 Towarzyszy;
- Po wieczornej Eucharystii spotkanie BSK;
- Dziękuję Braciom Strażnikom Kościoła za przygotowanie z racji 150 r. męczeńskiej śmierci Świętych Bohaterów z Pratulina- 13 tablic, stojaków - potykaczy, przywołujących postacie naszych Bł. Męczenników;
- Oraz informuję, że ubogaciliśmy nasz kościół o specjalny tron na relikwie do wystawienia przy ołtarzu;

3. W środę, od g. 17.30- Godzinki, Nowenna i Msza Św. ku czci MBNP.;

4. W czwartek, 25 stycznia, święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan;
- Po wieczornej Eucharystii zapraszam na spotkanie Panie Katechetki;

5. W piątek od g. 15.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu...

6. Wizyta duszpasterska zgodnie z planem, zakończyła się, ci, którzy nie mogli nas przyjąć w zaplanowanym terminie, mogą się zgłaszać pod nr tel. Ks. Dyżurnego i umówić indywidualnie na wizytę po niedzieli;
- Podsumowanie wizyty duszpasterskiej w przyszłą niedzielę;

7. Z powodu, tego. że Ks. Paweł jest w szpitalu, planowana na dziś niedziela świadectwa Domowego Kościoła, jest odłożona na później;

8. Dziękujemy za hojniejsze ofiary na tacę, przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Z godnie z prośbą i sugestią, aby wierni mieli wyobrażenie, informuję, że koszt ogrzewania kościoła i sal pod kościołem w miesiącu grudniu wyniósł nas: 15.710 zł - a taca niedzielna to ok. 9 tys.!

9. Dziś 21 stycznia - Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach szczególnie za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Często bardzo wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i ofiarowana Komunia Św.;

10. Ja zaś bardzo dziękuję za pamięć o mojej osobie z racji dnia imienin... Za ofiarowane Msze Św., Różańce i wszystkie dobre życzenia - Bóg zapłać!

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Nasza Parafia przeżywa dzisiaj Uroczystości Odpustowej ku czci Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Suma odpustowa o godz. 11.00, przewodniczył jej będzie ks. Kan. Jacek Guz – kustosz z Pratulina.

2. W Kościele Siedleckim Uroczystości 150 lecia męczeńskiej śmierci Unitów Pratulińskich w Pratulinie- 23 stycznia o godzinie 12.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

3. Trwa tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan

4. W tym tygodniu:
- w środę Nowenna do MBNP przed Mszą św. o godz. 17.00
- w piątek – modlitwa wypominkowa za zmarłych od godz. 15.00
- w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III przygotowujących się do I Komunii św.

5. Dziękujemy za gościnną kolędę Rodzinom z ulic Zielonej, Klonowej, Akacjowej, Dębowej, Reya, Kochanowskiego, Kasprowicza, Prusa, Osiedlowej, Matejki, Chełmińskiego, Wyspiańskiego, Tysiąclecia, Polnej, Mickiewicza, Brzechwy, Powstania Styczniowego oraz Wspólnotom mieszkaniowym przy Tysiącleciu i Sitkowskiego

6. Zakończenie kolędowania w poniedziałek na ul. Broniewskiego od godz. 15.00

7. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: