Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (26.05.2024 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (26.05) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

♦️ Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na obchody 25-tej rocznicy wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Siedlcach i „Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych.

♦️ W naszej parafii, dzisiaj dzień Odpustu. Suma odpustowa o godz. 12.15. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości do uczestniczenia dzisiaj we Mszy św. i do przyjęcia daru odpustu zupełnego. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 15.00.

♦️ W najbliższy czwartek (30 maja) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte o godz. 7.00; 8.30; 9.45 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.45 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Jana Pawła II, Ostrowiecka i Warszawska. Prosimy o przygotowanie w tradycyjnych miejscach ołtarzy.
Już teraz wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.
Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do różańca i funkcji dzwonników. Prosimy, aby były niesione wszystkie znaki religijne, chorągwie, obrazy. Prosimy wcześniej przygotować.

♦️ W tym roku z Uroczystością Bożego Ciała łączymy też Rodzinny Wieczór Chwały połączony z Dniem Dziecka. Początek o godz. 18.00. W programie: modlitwa do Ducha Świętego, konferencja ks. dr Marka Dziewieckiego, adoracja, zawierzenie rodzin z dziećmi. Dla dzieci także oddzielne zajęcia, zabawa. Są zaproszonymi goście. Na koniec ciasto, napoje, wata cukrowa, popcorn. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

♦️ Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo z procesją o godz. 17.30.

♦️ Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

♦️ W najbliższy piątek ks. Bp Kazimierz Gurda udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

♦️ Do końca maja trwa w naszym kościele wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do licznego udziału. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W zwykłe dni będą o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 16.30.

♦️ W tym tygodniu Pierwsza Sobota Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o godz. 16.45.

♦️ Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy młodzież na wyjazd do Pratulina na Jerycho Młodych. Wyjazd jest w najbliższą sobotę, 1 czerwca.

♦️ W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Radzynia Podlaskiego z ulic: Płudzińska, Międzyrzecka, Nadwitnie, Warszawska, Budowlanych, Jana Pawła II, Rynek, Dąbrowskiego, Armii Krajowej, Partyzantów, Powstańców Styczniowych, Zamkowa, Parkowa, Krysińskiego. Po Mszy św. będzie procesja poświęcenia pól.

♦️ Bóg zapłać za ofiary:
- z racji poświęcenia pól: Siedlanów - 2110 zł., Brzostówiec - 1290 zł., Białka — 2350 zł., Bedlno Radzyńskie — 560 zł.

♦️ Bóg zapłać „Jubiler Dariusz Niewęgłowski” za bezpłatną naprawę puszki kumunijnej.

♦️ W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Kazimierz Karwowski lat 60 z ul. Armii Krajowej i śp. Zofia Koncerewicz lat 86 z ul. Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek … .

♦️ W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 27 maja — św. Paweł VI, papież, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II i podjął realizację jego postanowień, a który zapoczątkował też dzieło pielgrzymowania do wspólnot kościelnych w wielu krajach.
We wtorek, 28 maja — bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce, stał się prawdziwym interrexem — przywódcą narodu polskiego, można powiedzieć nawet ojcem i doskonałym pedagogiem.
W środę, 29 maja — św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia.
W sobotę, 1 czerwca — św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś w uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Odpust w „Matce Radzyńskich Kościołów”; – Dzień Matki, wdzięczną modlitwą otaczamy wszystkie nasze mamy…
– W naszej parafii „Słodka Niedziela”. możemy wspomóc wyjazdy rekolekcyjne dzieci i młodzieży na wakacyjne oazy Ruchu Światło-Życie poprzez zakupienie różnorodnych słodkości, przed kościołem!;
– Dzisiaj na zakończenie każdej Eucharystii modlitwa w łączności z tymi, którzy podjęli się Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego;
– Do Pratulina na pielgrzymkę kobiet udała się grupa 50 Pań z naszej parafii…!
– Ks. Patryk po Mszy Św. o g.10.30 zaprasza na spotkanie w zakrystii, chętnych chłopców, by zostać ministrantami wraz z jednym z rodziców;

2. W środę, o g. 17.30 – Godzinki, Nowenna do MBNP., „majówka” i Msza Św.;

3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św.: 7.00/ 9.00/ 11.00 – główna Msza Św. z procesją/ i 18.00; W Lichtach o g. 9.00;
– Procesja do czterech ołtarzy, tradycyjnie ulicami – Wyszyńskiego, Zabielską i Chmielowskiego. Zachować tylko trzeba większą ostrożność w związku z trwającymi remontami na ul. Wyszyńskiego! Ołtarze proszę przygotować tak, jak w ub. roku!
– Dzieci klas III i IV biorą udział w strojach z I Komunii Św. i niosą „święte znaki”… Nasz udział w procesji Bożego Ciała, to publiczne wyznanie wiary!
– W ramach przygotowania – w środę o g 17.00 próba sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała. Zapraszamy chętne dzieci wraz z rodzicami;
– Prosimy o gromadzenie kwiatów do sypania w kaplicy Bł. Męczenników…;

4. Zapraszam do udziału w Oktawie Bożego Ciała – więcej w czwartek…

5. Ostatnie nabożeństwa majowe, w naszym kościele o g. 17.45; Dla dzieci w niedzielę 9 czerwca po Mszy Św. o g. 10.30, będą nagrody-niespodzianki!
– Nabożeństwo majowe w Boże Ciało o 17.45;

7. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od g. 15.00 a ostatnia „majówka” o 17.45; Dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych…

8. W I. sobotę miesiąca o g. 7.00, 2 z 5 sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP. (Msza Św. z kazaniem, Różaniec – medytacja – litania);
– Katechezy chrzcielne w sobotę o g. 16.30 – w jednym bloku konferencyjnym;
– W sobotę też o g. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji członków i dzieci objętych modlitwą w ramach Róży Różańcowej Rodziców;

9. Składam wielkie podziękowanie za wszelki trud poniesiony w przygotowaniu uroczystości I Komunii Św. Dziękuję Ks. Arturowi, Paniom Katechetkom, Nauczycielom, Rodzicom, P. Organiście i Kościelnemu. Rodzicom dziękuję za dar ołtarza, którym jest system mikrofonów bezprzewodowych do naszej świątyni oraz ornat do koncelebry. Dzieci złożyły także dar misyjny w kwocie: 3.552 zł i 65 gr. Bóg zapłać!

10. Dziękuję Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu i Młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II, za przepiękne uroczystości, które miały miejsce w ub. niedzielę ku czci św. Jana Pawła II z Mszą Św. i „Wieczornicą”;

11. Dziękujemy drukarni „Galena” za nieodpłatne wydrukowanie kartek przypominających o zamówionych intencjach;

12. W przyszłą niedzielę – 2.06. z racji Dnia Dziecka po Mszy Św. o g. 9.00 i 10.30; specjalne błogosławieństwo dzieci oraz matek w stanie błogosławionym;
– Koło Przyjaciół KR. Podlasie, które powstało przy naszej parafii w styczniu br., zaprasza na „Radiową Niedzielę”, przed kościołem będzie stoisko, w którym dowiemy się jak włączyć się w działalność Koła i jak wesprzeć Radio. Dla dzieci słodka niespodzianka! (9.00/10.30/12.15)
– Po Sumie procesja w Oktawie Bożego Ciała i „zmianka różańcowa”;
– Będą zbierane do puszek ofiary na budujące sie kościoły w naszej diec.;

13. W czerwcu kontynuujemy Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Dziękuję za prowadzenie Różańca KŻR. z Żabikowa a zapraszam do niedzielnej modlitwy o g. 8.30 – KR. z Marynina. Lista do Różańca w dni powszednie w zakrystii;

14. Na temat otrzymania dotacji w programie czyste powietrze itp. na tablicy ogłoszeń.

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1.Ks. Biskup Grzegorz Suchodolski zaprasza młodzież do Pratulina na Jerycho Młodych” w dniach 31 maja – 2 czerwca 2024 r.

2.Trwa Biały Tydzień– zapraszamy dzieci które przystąpiły do I Komunii Świętej w strojach komunijnych na Msze św. z Nabożeństwem Majowym na godz. 17.30.

3.Dzisiaj zakończenie poświęceń pól o godz. 14.00 w Stasinowie.

4.Nabożeństwo majowe w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 11.00.

5.Dziękujemy rodziną za zorganizowanie modlitwy o Boże błogosławieństwo mieszkańcom z Ustrzeszy, z ul. Powstania Styczniowego, Zielonej, Akacjowej, Dębowej, Klonowej, Słowackiego, Mickiewicza, Chełmońskiego, Wyspiańskiego, Matejki, Brzechwy, Tysiąclecia, Żeromskiego, Konopnickiej, Lipińskiego, Broniewskiego, Reya, Prusa, Orzeszkowej, Kasprowicza, Kochanowskiego oraz mieszkańcom z Osiedla na Tysiąclecia i Sitkowskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6.W tym tygodniu:
- w środę – Nowenna do MBNP o godz. 18.00. Na godzinę 17.00 zapraszamy rodziców i dzieci z klas IV do skorzystania z Sakramentu Pokuty i pojednania przed rocznicą I Komunii Świętej, która odbędzie się w czwartek (Boże Ciało) – podczas Mszy św. o godz. 9.00.
- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Główna Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci z klas III i klas IV w strojach Komunijnych oraz strażaków. Trasa procesji tradycyjna.
- w piątek – kończymy miesiąc maj. Modlitwa wypominkowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00
- w sobotę – rozpoczynamy miesiąc czerwiec – poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa – Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Tego dnia wypada również I sobota miesiąca – z tej racji Nabożeństwo I sobotnie prowadzone przez Legion Maryi o godz. 17.00.
- w najbliższą niedzielę – I miesiąca – o godz. 10.00 konferencja Kółek Żywego Różańca, a o godz. 11.00 suma z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z procesją eucharystyczną.

7.Dziękujemy za ofiarowane kwiaty doniczkowe Rodzinie Kiewlów ze Stasinowa i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarowane kwiaty i ofiary na Kościół.

8.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.

9.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: