Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (2.06.2024 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (2.06) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

♦️ Dziękujemy ks. Jakubowi, ks. Grzegorzowi i zaproszonym gościom za zorganizowanie i poprowadzenie „Wieczoru Chwały” w Boże Ciało. Dziękujemy panu Wojciechowi i Scholi Młodzieżowej za śpiew, Legionowi Maryi, Ruchowi Światło-Życie i wspólnotom parafialnym za przygotowanie części integracyjnej, natomiast wszystkim za obecność.

♦️ Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie (do środy), o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna i Msza św. W czwartek najpierw Msza św. o godz. 18.00, potem procesja, poświęcenia wianków i błogosławieństwo dzieci (coś słodkiego). Serdecznie zapraszamy.

♦️ Dzisiaj o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji mieszkańców Radzynia Podlaskiego z ulic: Płudzińska, Międzyrzecka, Nadwitnie, Warszawska, Budowlanych, Jana Pawła II, Rynek, Dąbrowskiego, Armii Krajowej, Partyzantów, Powstańców Styczniowych, Zamkowa, Parkowa, Krysińskiego. Po Mszy św. będzie procesja poświęcenia pól.

♦️ Rozpoczęliśmy czerwiec — miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W zwykłe dni, o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

♦️ Jutro o godz. 17.00 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach a o godz. 18.00 Msza św.

♦️ W tym tygodniu:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień; spowiedź od godz. 16.30.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: adoracja i spowiedź od godz. 15.00. Zapraszamy dzieci komunijne do rozpoczęcia Pierwszych Piątków

♦️ W piątek, 7 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte odprawiane jak w zwykłe dni.

♦️ W piątek, 7 czerwca, w Miętnem uroczystości z racji 40 - tej rocznicy obrony krzyża (program na plakatach).

♦️ W sobotę, w katedrze siedleckiej, Ks. Bp Kazimierz Gurda udzieli święceń prezbiteratu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Diakon Michał, który był u nas na praktykach serdecznie zaprasza. Wszystkich diakonów polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

♦️ W sobotę, 8 czerwca, Parafialny Zespół Caritas i PCK organizują Dzień Dziecka (przy Pałacu Potockich w godz. 11.00 -16.00). Serdecznie zapraszamy.

♦️ Za tydzień na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Radowca oraz Radzynia Podlaskiego z ulic: Gwardii, Witosa, Traugutta, Kościuszki, Bohaterów, Brzostówiecka, Ostrowiecka, Lendzinek I i Lendzinek II. Po Eucharystii będzie procesja poświęcenia pól.

♦️ Za tydzień nasza diecezja będzie przeżywać 25 rocznicę wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Siedlcach. Główne uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00 w katedrze Siedleckiej. Dalsza część Uroczystości pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Siedlcach. Zachęcamy do udziału.

♦️ Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego przy ul. Armii Krajowej 5 w Radzyniu Podlaskim serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Jax — polską pisarką powieści historycznych, które odbędzie się 3 czerwca o godz. 17.00 w czytelni biblioteki.

♦️ Bóg zapłać za ofiary:
- na remont kościoła: z ul. Armii Krajowej — 500 zł., Jolanta Kowalczyk z ul. Budowlanych 4 — 100 zł., na konto z ul. Warszawskiej — 100 zł.
- z racji poświęcenia pól: rodzina z Armii Krajowej — 150 zł., z ul. Parkowej — 100 zł., mieszkańcy ul. Płudzińskiej — 420 zł.

♦️ Dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.45; 11,00; 12.15 i 15.00 młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza do Oazowej Kawiarenki. Można nabyć ciasto, napoje, popcorn, watę cukrową. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na oazy wakacyjne. Zapraszamy.

♦️ Do wieczności odeszli: śp. Eugeniusz Mysiak lat 69 z ul. Warszawskiej; śp. Wojciech Kowalczyk lat 63 z ul. Budowlanych; śp. Krystyna Ochnio lat 81 z ul. Partyzantów; śp. Ks. Andrzej Orkisiewicz (nasz parafianin) - 19 rocznica śmierci. Wieczny odpoczynek...
Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 3 czerwca — św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.
W środę, 5 czerwca — św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.
W sobotę, 8 czerwca — św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 9.00 i 10.30; specjalne, indywidualne błogosławieństwo z nałożeniem rąk dzieci oraz matek w stanie błogosławionym;
- Koło Przyjaciół KR. Podlasie, które powstało przy naszej parafii w styczniu br., zaprasza na "Radiową Niedzielę", przed kościołem jest stoisko, w którym dowiemy się jak włączyć się w działalność Koła i jak wesprzeć Radio. Dla dzieci słodka niespodzianka! (9.00/10.30/12.15). Polecamy!

2. Dziś po Mszy Św. o g. 12.15. - procesja eucharystyczna wokół kościoła i "zmianka różańcowa", Ofiary do puszek na budujące się kościoły w naszej diecezji;

3. W Oktawie Bożego Ciała - z miłości do Chrystusa Eucharystycznego, proszę Radnych Parafialnych i Sołtysów z poszczególnych miejscowości: o zadbanie o piękno procesji wokół kościoła po Mszy św. o 18.00: w poniedziałek (3.06.) - Paszki Duże, Małe i Sitno/ we wtorek (4.06.) - Zabiele/ w środę (5.06.) - Adamki i Zaródki/ w czwartek (6.06.) - Biała i Żabików - zakończenie Oktawy i poświęcenie kwiatów i ziół; W Oktawie BC. nabożeństwa czerwcowe w ramach procesji eucharystycznej;

4. Nabożeństwa czerwcowe, od piątku w naszym kościele o g. 17.45;

5. Za udział w nabożeństwach majowych dla dzieci w niedzielę 9 czerwca po Mszy Św. o g. 10.30, będą nagrody-niespodzianki! (Teraz trzeba złożyć podpisaną swoją planszę...)

6. We wtorek podsumowanie 1. etapu rekolekcji Zawierzenia 33 - g. 18.00 ...

7. W środę, o g. 17.30 - Godzinki, Nowenna do MBNP. a następnie Msza Św. w intencjach podanych w Nowennie, zapisanych w Wielkiej Księdze Nowennowej oraz w indywidualnych intencjach dz.-błag. poleconych przez czcicieli MB.;
- W środę w sali Św. JP.II. - dolny kościół o g. 17.00 spotkanie rodziców i uczniów kl. II w ramach przygotowania do I Komunii Św.;

8. W czwartek zakończenie Oktawy, o g. 18.00 Msza Św. z Nieszporami za zmarłych polecanych w wypominkach i ofiarowanych w indywid. intencjach; a z racji 1. czwartku miesiąca -dziękczynienie za dar Eucharystii i Kapłaństwa - Godzina Św. do g. 20.00;

9. W piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - to patronalny dzień Rodzin Serca Jezusowego oraz tych, co odprawiają I. piątki miesiąca (konferencja formacyjna po Mszy Św. wieczorowej) - Msze Św. jak w zwykły dzień; - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od g. 15.00, a o g. 17.45 - "czerwcówka" - Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

10. W sobotę (8.06.) w katedrze siedleckiej - święcenia kapłańskie (4); W najbliższych dniach księża posługujący w naszej parafii będą obchodzić swoje jubileusze: Ks. Prałat R. Wiszniewski - 47 r.; Ks. Prof. Marian Stepulak- 41 r.; Ks. Kapelan Grzegorz Tomaszewski - 41 r.; Ks. Bogusław Sieńczewski - 37 r.; Ks. Prob. Jarosław Sutryk - 30 r.; O. Ireneusz Wierzchowski - 22 r.; Ks. Artur - 15 r. i ks. Patryk- 3 r. Prosimy o modlitwę!

11. W sobotę o g. 18.00 uroczysta Msza Św. dziękczynno - błagalna z racji jubileuszu 30 - lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza oraz w intencji wszystkich, którzy modlą za kapłanów w Margaretkach, Złotej Róży, Duchowym Wsparciu, Adopcji Duchowej i innych formach... Zapraszamy!

12. Przed niedzielnymi chrztami - spisanie aktów chrzcielnych w sobotę o g. 17.00;

13. Dziękujemy Panu Bogu i Darczyńcy za kolejny, już 3 witraż w naszym kościele;

14. Z prasy katolickiej - ECHO...

15. Z naszej parafialnej rodziny odeszli na Sąd Boży: śp. +Czesław Baran, l.60; +Barbara Reszka, l.61; +Ryszard Ścibior, l.71 z Radzynia Podlaskiego oraz + Danuta Palica, l.72 z Paszk Dużych; Wieczny odpoczynek...

16. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Mateusz Kwas, z n. par. i Justyna Kwas z d. Fajnas par. Trójcy Św. w Radzyniu; Zap I.
* Krzysztof Struk i Kinga Marzęda, oboje z naszej parafii. Zap I.

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Spotkanie z Kółkami różańcowymi o godz. 10.00, a o godz. 11.00 Suma z procesją eucharystyczną. W naszej diecezji w tym przeprowadzana jest zbiórka do puszek, ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na budujące się Kościoły.

2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 11.00.

3. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Na zakończenie w czwartek poświęcenie wianuszków. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych.

4. W tym tygodniu:
- we wtorek – zapraszamy na spotkanie dzieci z klasy IV, które będą przeżywały rocznicę I Komunii św.
- w środę – Nowenna do MBNP o godz. 18.00
- w czwartek – I miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne od godz. 17.00
- w piątek – I miesiąca – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego – Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Msze św. wieczorową zapraszamy dzieci, które otrzymają specjalne błogosławieństwo. Odwiedziny chorych od godz. 10.00.
- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
- w najbliższą niedzielę – zbiórka do puszek na KUL

5. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół. Dziękujemy za przygotowanie poświęcenia pól mieszkańcom Stasinowa i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała i procesji eucharystycznej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
- + Wanda Jawoszek – l. 71 z ul. Słowackiego
- + Genowefa Gos – l. 90 ze Zbulitowa
- + Stanisław Pietruszka – l. 71 z ul. Powstania Styczniowego
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: