Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (23.06.2024 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (23.06) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

☀️ „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” — to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

☀️ Dzisiaj Dzień Ojca. Wszystkim Ojcom składamy serdeczne życzenia i obejmujemy modlitwą.

☀️ Również dzisiaj „Wieczór Chwały”, ostatni przed wakacjami. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.00

☀️ We wtorek, 25 czerwca, o godz. 17,30 różaniec za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane. O poprowadzenie prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

☀️ W czwartek, 27 czerwca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Nasze modlitwy rozpoczniemy o godz. 17.45 przed obrazem MBNP.

☀️ Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszej parafii o godz. 6.30; 9.00; 11.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy na Msze św. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

☀️ W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.45 będziemy modlić się w intencji pana Tomasza, naszego organisty z racji imienin. Mszę św. zamówili Katecheci i Wspólnoty Parafialne.

☀️ Również w przyszłą niedzielę, w kaplicy w Siedlanowie, Msza św. będzie o godz. 13.00. Eucharystię odprawi Ks. Bp Kazimierz Gurda i poświęci plac pod rozbudowę Domu Rekolekcyjnego (Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie).

☀️ W niedzielę 30 czerwca od 14.30 do 17.30, w naszej parafii będzie przeprowadzone przez organizatorów Warsztatów Wychowania Chrześcijańskiego spotkanie dla rodzin pt. „Droga do Boga”. W ramach rodzinnego popołudnia odbędzie się warsztat na temat rodzinnej modlitwy dla rodziców i oddzielny dla dzieci; następnie, każda rodzina osobno, będzie mogła zagrać w grę planszową pt. „Droga do nieba”. Liczba uczestników jest ograniczona. Zapraszamy do udziału całe rodziny przynajmniej z jednym dzieckiem w wieku szkolnym. Zapisy w zakrystii, szczegóły na plakacie.

☀️ Od niedzieli, 7 lipca, będzie obowiązywał wakacyjny grafik Mszy św.:
- w niedziele: godz. 7.00; 8.30; 9.45; 11.00 i 17.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.15 i 15.00)
- w zwykłe dni: godz. 6.30 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.00)
- w kaplicy w Siedlanowie w niedziele o godz. 8.00

☀️ Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 14 lipca pielgrzymkę do Częstochowy z racji XXXIII Rocznicy Powstania Radia Maryja. Wyjazd o godz. 1 w nocy (Kontakt — 669 576 116).

☀️ Ks. Jakub organizuje z naszej parafii pielgrzymkę autokarową szlakiem św. Jana Pawła II do: Krakowa-Łagiewnik-Wadowic-Tyńca i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 22 do 24 sierpnia. Koszt 800 zł. Zapisy i szczegółowe w zakrystii lub u ks. Jakuba.

☀️ Akademia Bialska im. Jana Pawła II , Filia w Radzyniu Podlaskim prowadzi nabór na studia pierwszego stopnia , licencjackie na kierunki : pielęgniarstwo, ratownictwo medycznie i informatyka. Zajęcia studenci rozpoczynają od października 2024 r. w systemie stacjonarnym. Rekrutacja trwa. Filia Akademii Bialskiej mieści się w Radzyniu Podlaskim przy ul. gen. W. Sikorskiego 15 w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II. Uczelnia zapewnia nowoczesną bazę dydaktyczną, oraz elastyczny dostosowany do potrzeb studentów plan zajęć. Zaprasza - Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

☀️ Wszystkim nauczycielom, pracownikom naszych Szkół, dzieciom, młodzieży i rodzicom życzymy błogosławionych i szczęśliwych wakacji. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

☀️ Dziękujemy Scholi Młodzieżowej i Dziecięcej za posługę liturgiczną w ciągu roku szkolnego.

☀️ Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: na konto z Płudów — 100 zł., z ul. Kard. Wyszyńskiego — 465 zł.

☀️ W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Arkadiusz Kałuski lat 46 ostatnio zam. w Pyskowicach. Wieczny odpoczynek .,.. .
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 24 czerwca — św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.
W piątek, 28 czerwca — św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła: dzięki jego dziełu „Adversus hæreses” możemy poznać wszystkie błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, jak i wykład autentycznej wiary.
W sobotę, 29 czerwca — św. św. Apostołowie Piotr i Paweł, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”.

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś na Mszę Św. o g. 18.00 zapraszamy BSK, następnie spotkanie formacyjne.
Szczególną modlitwą otaczamy dziś naszych ojców;

2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17.45; (dziś też po Sumie);

3. Od jutra „Zakątek Maryi” – wakacje z Bogiem dla dzieci. Zbiórka dzieci o godz. 8.50 w dolnej części kościoła. Szczegółowy program rodzice otrzymają drogą SMS-ową.
– Dziękujemy wszystkim dotychczasowym darczyńcom i przypominamy, że na organizację „Zakątku Maryi” – można złożyć swój dar do skarbonki przy wyjściu z kościoła;

4. Jutro, w uroczystość św. Jana Chrzciciela po Mszy Św. o g. 18.00 rozpoczniemy Triduum przygotowujące do zawierzenia Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi;

5. We wtorek rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przed Odpustem MBNP;

6. W sobotę, 29 czerwca obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Ofiary na tacę przeznaczone są na funkcjonowanie Stolicy Apostolskiej; W ostatnią niedzilę do puszek na KUL złożono 2.414 zł + Lichty=105 i szpital=200;

7. Za tydzień w niedzielę, 30 czerwca, jeden z sześciu nowo – wyświęconych kapłanów – ks. Cezary Kępka z Okrzei, będzie sprawował u nas Mszę Św. prymicyjną o g. 10.30 i udzieli specjalnego papieskiego błogosławieństwa z odpustem zupełnym. Zapraszamy!
– W kaplicy w Lichtach od przyszłej niedzieli Msze Św. o g. 7.15;

8. Z prasy katolickiej polecamy ECHO;

9. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna – w sprawach pilnych prosimy kontaktować się telefonicznie z ks. dyżurnym!

10. Akademia Bialska, której Filia znajduje się w Radzyniu w budynkach ZSP im. JP.II, ul. Sikorskiego 15 prowadzi nabór na studia I. stopnia na kierunku pielęgniarstwo, ratownictwo med. i informatyka. Polecamy uwadze!

11. Wakacyjne Warsztaty Wokalne w Pałacu – szczegóły na tablicy ogłoszeń;

12. W ostatnim tygodniu, pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. + Gustawa Gidlewskiego, l.62 z Paszk Małych i + Mariannę Ilaszczuk, l.104, pochodzącą z Zabiela. Wieczny odpoczynek…

13. Do zawarcia sakramentalnego zw. małżeńskiego przygotowują się:
* Grzegorz Gomółka, par. św. Anny w Radzyniu Podl. i Aleksandra Odrzygóźdź, z n. par.; Zap. II;
* Radosław Walicki, z n. par. i Klaudia Kowalska, z par. św. Jakuba Apostoła w Warszawie na Ochocie; Zap. II;
* Przemysław Korszeń, z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej i Natalia Denisiuk, z n. par.; Zap. II;
* Robert Dymianiuk i Weronika Purgał, oboje z naszej par. Zap. I;
* Przemysław Adam Dziudzik i Angelika Ossowska, oboje z naszej par. Zap. I;
* Kornel Kot, z par. św. Małgorzaty w Ulanie i Monika Zasłona, z naszej par. Zap. I;

14. W pierwszą wakacyjną niedzielę, życzymy wszystkim, którzy rozpoczynają czas zasłużonego wypoczynku, wszystkiego co piękne, dobre i radosne, ale przypominamy też – rodzicom, dzieciom i młodzieży, że nie ma wakacji od Boga, kościoła, wiary, modlitwy i sakramentów św. Ostatecznie tylko z Panem Bogiem wszystko się uda! Szczęść Boże!

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy festyn rodzinny, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w intencji naszych rodzin. Po zakończonej Eucharystii przygotowane zostało wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko… Serdecznie zapraszamy.

2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 11.00.

3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek – Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
- w środę – Nowenna do MBNP o godz. 18.00
-w czwartek – wspomnienie MBNP
- w piątek –od godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę wypominkową z koronką do Miłosierdzia Bożego

4. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa z dniem 30 czerwca ks. kan. Henryk Och zostaje zwolniony z urzędu proboszcza tej parafii i przeniesiony na emeryturę. Msza św. dziękczynna za 11 lat posługi w tej parafii ale również za całe 45 lat kapłaństwa odbędzie się za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i wyrażenia wdzięczności za te wszystkie lata pracy. Na miejsce ks. Henryka od 1 lipca został mianowany proboszczem naszej parafii ks. kan. Edward Konarski.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
- Wojciech Wysokiński, kawaler z ul. Powstania Styczniowego, parafia tutejsza i Paulina Bednarczyk, panna z ul. Bohaterów, parafia Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim. Zapowiedź trzecia.
- Damian Bober, kawaler z Słowackiego, parafia tutejsza i Ewelina Sposób, panna z ul. Płudzinska, parafia Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim. Zapowiedź trzecia.
- Jacek Szewczak, kawaler z Ustrzeszy, parafia tutejsza i Aleksandra Nowak, panna z Kozubszczyzny, parafia Konopnica. Zapowiedź trzecia.
- Grzegorz Gomółka, kawaler z ul. Polnej, parafia tutejsza i Aleksandra Odrzyguźdź, panna z ul. Korczaka, parafia MBNP w Radzyniu Podlaskim. Zapowiedź druga.
- Marek – Adam Nowacki, kawaler z ul. Bł. Męczenników Podl., parafia tutejsza i Joanna – Ewa Kuczko, panna z Chylic, parafia Chylice

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: