Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (9.03.2025 r.) „Nawet gdy się wydaje, że nie ma nadziei, to z Bogiem jest zawsze wyjście”

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (9.03) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

✝️ Od dzisiejszej niedzieli, diakon Marek, rozpoczyna drugą część praktyk pastoralnych. Życzymy owocnych i bogatych doświadczeń duszpasterskich.

✝️ W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na: Drogę Krzyżową - każdy piątek o godz. 16.00 lub 17.15; Gorzkie Żale - w niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.15; Godzinki o Męce Pańskiej - w niedzielę o godz. 6.30.

✝️ We wtorek zapraszamy osoby przeżywające rekolekcje przygotowujące do Zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Program: 17.30 — różaniec, 18.00 — Msza św., po Eucharystii konferencja i modlitwy.

✝️ Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą Wielkiego Postu. To tak zwana Niedziela Ad Gentes. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będziemy się modlili w intencji misji i misjonarzy, a po Mszach Świętych ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

✝️ W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. kan. dr Jacek Sereda dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej; porządek Mszy św. - niedzielny. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas I i rodziców (po Eucharystii spotkanie) a na godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania oraz starszą młodzież. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do udziału w rekolekcjach. W czasie rekolekcji w poniedziałek (17 marca) na godz. 15.30 zapraszamy dzieci klas II i rodziców a we wtorek (18 marca) na godz. 15.30 dzieci klas IV i rodziców. Po Mszach św. będą spotkania.

✝️ W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 — kolejny „Wieczór Chwały”. Prosimy zabrać ze sobą wodę i sól — zostaną egzorcyzmowane.

✝️ Bóg zapłać za ofiary:
- na Misje: KRK z Radzynia Podl. zel. Wanda Sawicka i Teresa Kot — 150 zł., KRM z ul. Witosa zel. Stanisław Szczepaniuk — 180 zł., KRK z Radzynia Podl. zel. Barbara Ejsmont — 240 zł., KRK z ul. Partyzantów zel. Jadwiga Gomółka — 170 zł.,
- na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z Radzynia Podl. zel. Wanda Sawicka i Teresa Kot —100 zł., Franciszkański Zakon Świeckich — 100 zł., bez. z ul. Partyzantów — 100 zł.
- na remont kościoła: bez. z ul. Kościuszki bl. nr 65 — 100 zł., Jerzy Szabrański ul. Rynek — 100 zł., z Białki — 100 zł.; na konto: Szczytno — 400 zł.

✝️ Zachęcamy do czytania „ Echa Katolickiego”. W bieżącym numerze: o Wielkim Poście; rozmowa z watykanistą, relacje z wydarzeń diecezjalnych.

✝️ Gratulujemy naszym lektorom awansu do finału w ramach Diecezjalnej Ligi Służby Liturgicznej w kategorii „Lektor Starszy”. Nasza parafia awansowała do finału we wszystkich trzech kategoriach wiekowych ⚽⚽⚽

✝️ W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Tadeusz Niedziółka lat 69 ul. Pomiarowa; za ks. Sławomira Groszka. Wieczny odpoczynek...

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

Wielki Post rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium Misjami Jubileuszowymi. 🙏 Za nami celebracje Jubileuszu Dzieci, Młodzieży, Seniorów. Dziś, o g. 12.15 – Jubileusz Małżonków z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. 💍❤️

📅 Zapraszamy do dalszego trwania w słuchaniu Słowa Bożego:
• W poniedziałek i wtorek po Mszy Św. o g. 18.00 kolejne katechezy jubileuszowe;
• W środę po Eucharystii o g. 18.00 celebracja sakramentu pokuty i pojednania (ważna liturgia w Roku Jubileuszowym);
• W sobotę, 15.03 o g. 8.30 spod kościoła ruszamy na jubileuszową pielgrzymkę do Kodnia.

🕊️ W środę o g. 17.30 Godzinki, Nowenna i Msza Św. ku czci MBNP.

⛪ W czwartek kapłani z dekanatu radzyńskiego będą mieli w naszym Sanktuarium swoją jubileuszową pielgrzymkę i wieczór skupienia.

⛪ W piątek od g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele i adoracja do g. 17.00 z możliwością spowiedzi.
• 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej bezpośrednio Msza Św. do Męki Pańskiej w intencji wszystkich uczestników.
• Kolejna Droga Krzyżowa w piątek o g. 20.00. Zapraszamy wszystkich!
• Gorzkie żale w niedzielę bezpośrednio po Sumie i o g. 17.40.

🙏 Przez cały Wielki Post dzieci przychodząc na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale będą otrzymywały obrazki z tajemnicami Męki Pańskiej, tworząc Jubileuszową Drogę Nadziei! (dziś plansza i 1 naklejka!)

🚶‍♂️ Nasza parafia włączyła się w wielkie dzieło Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Powstała trasa „Błękitna” – św. Andrzeja Boboli, został zarejestrowany rejon radzyński i z naszego kościoła 4 kwietnia będzie można wyruszyć w 40 km trasę do Bazyliki Parczewskiej. Szczegóły i zapisy na stronie: edk.org.pl

💒 Dzisiejsza taca jest przeznaczona na inwestycje diecezjalne. Za tydzień prosimy o hojniejsze ofiary na tacę, które posłużą na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła, zaś ofiary do puszek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi w świecie „Ad gentes” (polskim misjonarkom i misjonarzom).

🙏 Od przyszłej niedzieli w ramach Jałmużny Wielkopostnej CARITAS będą rozprowadzane Baranki Wielkanocne po 10 zł, Świece po 15 zł i Paschaliki po 10 zł.

🕊️ Zachęcamy wciąż do złożenia daru abstynencji. Deklaracje znajdziemy na stoliku z prasą i stronie internetowej parafii.

📅 W przyszłą niedzielę, 16.03 modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli po Mszy Św. o g. 10.30 – prowadzi Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

👨‍👩‍👧‍👦 Spotkanie rodziców i dzieci kl. III w czwartek o g. 17.00 i w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 10.30.

🙏 Wielkopostna Oaza Modlitwy odbędzie się w dn. 14–16.03 w Domu Moria w Łukowie. Rekolekcje są adresowane do młodzieży, dorosłych i małżonków. Wspólny wyjazd busem w najbliższy piątek o g. 16.30. Informacje i zapisy u ks. Ireneusza. Dzieci i młodzież mogą otrzymać w zakrystii Zdrapkę Wielkopostną.

🌍 Ostatni tydzień, aby się zapisać na Jubileuszową pielgrzymkę do Rzymu w dniach 28 kwietnia – 6 maja. Program na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapisy w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymkowym ARKA w Siedlcach.

📖 Polecamy nowy nr: „Echa Katolickiego”. Na stoliku znajdziemy również Słowo Boże, które przygotowała dla nas wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”. Wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą jedną Myśl, niech będzie wskazaniem na rozpoczęty tydzień.

🙏 Pożegnaliśmy w minionym tygodniu Ś.P. +Marka Laskowskiego, l.62, +Zofię Domańską, l.65, +Tomasza Pawlinę, l.65 i +Ewę Koladę, l.71; wszyscy z Radzynia Podlaskiego. Wieczny odpoczynek…

#WielkiPost #Sanktuarium #Jubileusz #Modlitwa #Caritas #Wspólnota #Pielgrzymka #DrogaKrzyżowa #GorzkieŻale #Rekolekcje #EkstremalnaDrogaKrzyżowa

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do obchodzenia paschalnego misterium Jezusa Chrystusa przez pokutę i wewnętrzne oczyszczenie. Pamietajmy, że okres Wielkiego Postu ma charakter pokutny, a szczególnie każdy piątek, bo w ten dzień Jezus Chrystus umarł na krzyżu za nasze grzechy abyśmy byli zbawieni. Zgodnie z przykazaniem kościelnym w tym okresie nie urządzamy i nie bierzemy udziału w zabawach hucznych.

2. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w diecezji.

3. Na mszę o godz. 11 zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Po mszy konferencja formacyjna dla rodziców.

4. W środę nowenna do MBNP o godz. 16.45 a potem msza św. o godz. 17 w intencji uczestników nowenny i w ich intencjach.

5. W czwartek po mszy św. o godz. 17 do godz. 19.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji Pana Jezusa w ciszy.

6. W piątek o godz. 16 modlitwa wypominkowa z koronką do Miłosierdzia Bożego a nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Dla dzieci będą rozdawane naklejki i obrazki. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po mszy o godz. 9.

7. W przyszłą niedzielę na mszę o godz. 11 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po mszy św. konferencja formacyjna dla młodzieży i rodziców

8. Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes”. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek.

9. Kongres Różańcowy w Radzyniu Podlaskim odbędzie się w dniu 22 marca. Zapisy Sióstr i Braci z kółek różańcowych w zakrystii lub u Zelatorki Parafialnej – p. Teresy Kudzio

10. Ofiary na potrzeby parafii: 2 x bezim – 200 zł. Bóg zapłać!

11. Zapowiedzi przedślubne: Zap I = Michał Bartłomiej Grochowski, kaw. z ul. Podlaskiej, parafia tutejsza i Daria Różycka, panna ze Słupna, par. pw. św. Marcina; = Piotr Grochoła , kaw. z Ustrzeszy, parafia tutejsza i Michalina Chełmińska, panna z Małogoszczy, par. pw. Wniebowzięcia NMP; = Maciej Fijałek, kaw. z ul. Reja, parafia tutejsza i Izabela Szczepaniuk, panna z Radzynia Podlaskiego, par. Trójcy św. Kto wie o przeszkodach miedzy nimi niech zgłosi to w kancelarii parafialnej.

12. Polecamy prasę katolicką: nowy numer Echa Katolickiego, Rycerz Niepokalanej, Trwajcie w miłości,

13. Myśl pozytywna na najbliższy tydzień: „Nawet gdy się wydaje, że nie ma nadziei, to z Bogiem jest zawsze wyjście”

Wznieśmy nasze serca do Pana i prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej, by Bóg Miłosierny obdarzył naszego Papieża Franciszka i wszystkich chorych łaską zdrowia i złagodził ich cierpienia.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: