Zapraszamy na wystawę malarstwa Arkadiusza Tomasza Kulpy zatytułowaną „Iluzja minionej nocy”. Wernisaż odbędzie się 16 maja 2025 roku o godzinie 18.00 w Galerii „Oranżeria”.
Arkadiusz Tomasz Kulpa urodził się 27 lutego 1976 roku w Radzyniu Podlaskim. Studiował prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, jednak jego pasją od ponad dwóch dekad pozostaje malarstwo sztalugowe, rysunek oraz pisanie ikon. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz współzałożycielem i pierwszym prezesem Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury „Stuk – Puk”. Od 2011 roku związany jest z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury, gdzie od 2015 roku prowadzi Galerię „Oranżeria”, w której zorganizował już ponad sto wystaw, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych, prezentując twórczość artystów z całej Polski i z zagranicy.
Jego działalność nie ogranicza się jedynie do własnej twórczości. Wspiera młodych artystów, dając im przestrzeń do pierwszych prezentacji, dzięki czemu wielu z nich rozpoczęło swoją drogę artystyczną właśnie w Radzyniu. Zorganizowane przez niego wystawy często łączą różne dziedziny sztuki, co czyni Galerię „Oranżeria” miejscem otwartym na eksperymenty i twórczą różnorodność.
Kulpa prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych, m.in. w Lublinie, Warszawie, Kazimierzu Dolnym, Parczewie, Łukowie, Łęcznej, Białej Podlaskiej, a także za granicą, np. na Węgrzech. Uczestniczył również w licznych wystawach zbiorowych i plenerach artystycznych, co zaowocowało szeroką obecnością jego dzieł w prywatnych kolekcjach na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Japonii, USA, Izraelu czy we Włoszech.
Oprócz działalności artystycznej Kulpa jest autorem wielu tekstów o sztuce, historii oraz ikonografii, publikowanych m.in. w kwartalniku „Kozirynek” i Radzyńskim Magazynie Społeczno-Kulturalnym „GROT”.
Wystawa „Iluzja minionej nocy” zapowiada się jako wydarzenie, które po raz kolejny ukaże oryginalny styl i wrażliwość artysty, łączącego w swoich pracach elementy realizmu, symbolizmu i surrealistycznej refleksji nad współczesnością. To doskonała okazja, by zanurzyć się w świat pełen metafor, sugestywnych obrazów i refleksji o przemijaniu.
Galeria „Oranżeria” staje się miejscem spotkania nie tylko z malarstwem, ale także z osobowością twórcy, którego życie i sztuka są nierozerwalnie związane z Radzyniem Podlaskim. Wystawa potrwa przez kolejne tygodnie po wernisażu, dając możliwość spokojnej kontemplacji dla wszystkich zainteresowanych.
Komentarze obsługiwane przez CComment