17 stycznia 1839 r. w Radzyniu Podlaskim urodził się Józef Buchbinder - ceniony w świecie malarz religijny. W kościele pw. Świętej Trójcy w Radzyniu znajduje się 10 obrazów jego autorstwa.
Na Placu Ignacego Potockiego została udostępniona przez IPN wystawa dla mieszkańców powiatu radzyńskiego, która jest kontynuacją wydarzeń upamiętniających 80. rocznicę wykonania wyroku śmierci przez Polskie Państwo Podziemne na kacie Ziemi Radzyńskiej Adolfie Dykowie. Stanowi ona okazję do zapoznania się z historią powstania i funkcjonowania Polskiego Państwa Podziemnego na terenie okupowanej ojczyzny i jej wpływ na losy Narodu Polskiego.
Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” zapraszają na przezabawną komedię „Kobieta na zamówienie”, w której – jak to i w życiu bywa, nawet najpiękniejsze marzenia, gdy tylko zaczną się spełniać, wywracają nasze poukładane życie do góry nogami! Wystąpią w niej znani z teatru i telewizji aktorzy – Beata Zarembianka, Jacek Kawalec i Dariusz Niebudek. Spektakl, organizowany w ramach 17. edycji „Radzyńskich Podróży Teatralnych”, odbędzie się 25 listopada (sobota) w sali widowiskowo-kinowej ROK. Początek o godz. 18.00.
W czwartek 17 sierpnia zainaugurowane zostaną Dni Radzynia 2023. W "Galerii na Płocie" Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ogrodzenie stadionu miejskiego na wysokości ścieżki rowerowej "Bulwar nad Białką") odbędzie się wernisaż wystawy "Uroki Radzynia Podlaskiego w fotografii Janusza Wlizło". Początek o godz. 18.00.
Wczoraj (23.06) w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż malarstwa Marka Kołodziejczyka pt. „Sowy Polski”. Zapraszamy do fotogalerii z tego wydarzenia...
Uroczystość patriotyczno-religijna na uroczysku Baran odbyła się 11 czerwca br. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, wspólnie z Radą Gminy Kąkolewnica, Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutem Pamięci Narodowej oraz Powiatem Radzyńskim.
Wczoraj (2.06) w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 42. Małego Konkursu Recytatorskiego. Komisja konkursowa w składzie: Renata Sieromska (przewodnicząca), Hanna Gołoś i Michał Nowacki po wysłuchaniu 39 recytatorów (21 w kategorii klas I-III, 17 w kategorii klas IV-VI oraz 1 w kategorii klas VII-VIII) przyznała następujące nagrody i wyróżnienia...
Radzyński Ośrodek Kultury zaprosił na podsumowanie projektu „Kolorowanki z Województwa Lubelskiego”. Wydarzenie odbyło się 31 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyniu.
Z okazji Dnia Dziecka Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu i działający przy nim Teatr Hokus Pokus wystawił sztukę „Śpiąca Królewna”. Przedstawienie, które odbyło się 30 maja na deskach Radzyńskiego Ośrodka Kultury, zadedykowane została uczniom placówki oraz całej społeczności Radzynia. Swój kunszt aktorski zaprezentowali nauczyciele, rodzice i przyjaciele ośrodka. Zapraszamy do oglądania fotogalerii autorstwa Tomasza Młynarczyka.
26 maja, w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się wernisaż malarstwa Marka Leszczyńskiego. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć zbiór trzydziestu kompozycji pod tytułem „Stroje ludowe”.
Jeszcze w czerwcu ukaże się nowa publikacja dotycząca historii Radzynia. Książka pt. "Mecenat dawnych właścicieli Radzynia Podlaskiego a rozwój centrum kulturalnego na Podlasiu w połowie XVIII wieku" będzie zawierała materiały z konferencji, jaka odbyła się w naszym mieście w dniach 7-9 czerwca 2019 r. Publikację będzie można nabyć w Radzyńskim Ośrodku Kultury.
Zapraszamy do lektury przedmowy do publikacji autorstwa Burmistrza Radzynia Podlaskiego, Jerzego Rębka.
Wczoraj (14.04), w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się wernisaż prac nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu. Swoją twórczość zaprezentowali: Ewa Grodzka, Paweł Iwańczuk, Bogumiła Kożuch, Zofia Leszczyńska, Elżbieta Pawlak i Urszula Pietras. Zapraszamy do fotogalerii z wydarzenia...
Ziemia radzyńska do historii wkroczyła mocnym i pięknym akcentem. Król Władysław Jagiełło dokumentem wydanym 14 kwietnia 1415 roku w Kaliszu nadał "pustkowie nad rzeką Białką" Mikołajowi Cebulce herbu Cielepała z Czechowa. Tą datą ziemie, na których leży m.in. Radzyń Podlaski, weszły na stałe do historii. Kim był właściciel "Białki Niżnej" (potem zwanej Kozimrynkiem i wreszcie Radzyniem), któremu zawdzięczamy początek osadnictwa na naszych ziemiach, inicjator parafii, fundator pierwszego kościoła? Mówiąc najkrócej: wielkim człowiekiem.
Tegoroczny finał Konkursu odbył się 18 marca pod Patronatem Honorowym Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego. W przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy współpracowały następujące instytucje: Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego, Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół Rolniczych, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Osowińskiej oraz Biuro Wojewódzkiego Ośrodka Kultury-Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Radzyński Klub Fotograficzny „Klatka”, działający przy Radzyńskim Ośrodku Kultury, co miesiąc organizuje dla swoich członków konkurs na zdjęcie miesiąca. W marcu jego laureatami zostali: Monika Gądor i Karolina Wons. Zobaczcie i sami oceńcie zwycięskie fotografie.
17 marca, w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się wernisaż prac Agaty Karpińskiej pt. „Pędzlem i piórem”. Pochodząca z Radzynia artystka zaprezentowała ilustracje, które wykonała na potrzeby książek dla dzieci. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu „ROK ludzi z pasją” organizowanego z okazji 555. rocznicy uzyskania przez Radzyń praw miejskich.