Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

KULTURA I HISTORIA

TOP 10 Radzyńskiego Ośrodka Kultury

Radzyński Ośrodek Kultury

28 lutego, podczas Sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski, sprawozdanie z działalności w 2019 r. złożył dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Z grona 121 imprez, jakie w omawianym okresie zostały przygotowane dla mieszkańców naszego miasta, Robert Mazurek wybrał i przedstawił TOP 10 – tj. dziesięć imprez, które cieszyły się największą popularnością wśród Radzyniaków. Oto one...

1. I Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2019” (5 maja 2019 r.)

Impreza odbyła się na ul. Ostrowieckiej, która tego dnia zamieniła się w deptak. Swoje wyroby na Jarmarku zaprezentowali twórcy ludowi, artyści, rzemieślnicy i rękodzielnicy. Uczestnicy mogli nabyć też produkty regionalne, m.in. chleb, wędliny i sery. Na scenie przez cały dzień odbywał się Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej, na zakończenie którego wystąpił zespół Rokiczanka.

 

2. Koncert zespołu Kombii (22 czerwca 2019 r.)

Koncert legendarnego zespołu, który był gwiazdą tegorocznego festynu miejskiego. W wykonaniu Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka usłyszeliśmy „stare” jak i „nowe” przeboje, m.in. „Nasze randez-vous”, „Black and white”, „Słodkiego miłego życia” czy „Królowie życia”.

 

3. Letnia Scena ROK (7, 14, 21 i 28 lipca oraz 4, 11, 18 i 25 sierpnia 2019 r.)

Cykl plenerowych inicjatyw kulturalnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, które odbywały się w radzyńskim parku przez osiem kolejnych wakacyjnych niedziel.

 

4. Wakacyjne „Kino pod Chmurką” (4, 11, 18 i 25 lipca oraz 1, 8, 15, 22 i 29 sierpnia 2019 r.)

Cykl plenerowych projekcji, w ramach których wyświetlonych zostało dziewięć produkcji podzielonych na trzy kategorie: „Kino dla każdego”, „Kino dla najmłodszych” oraz „Kino dla smakoszy”.

 

5. Wystawa „In Memoriam” (1 listopada 2019 r.)

Wystawa Tomasza Młynarczyka, na której mogliśmy obejrzeć 900 fotografii nagrobnych pochodzących z radzyńskiego cmentarza parafialnego. Ekspozycja była dostępna przez cały listopad w „Galerii na płocie” ROK.

 

6. Radzyński Kiermasz Wielkanocny (6 kwietnia 2019 r.)

Na dwa tygodnie przed świętami radzyński pl. Wolności zamienił się w „targowisko”. Nie zawiedli mieszkańcy naszego miasta jak i wystawcy, którzy tego dnia przyjechali do Radzynia z całej Polski by zaprezentować swoje świąteczne wyroby.

 

7. „12 bajek z Radzynia” Teresy Tętnik (4 sierpnia 2019 r.)

Wydanie w ramach „Radzyńskich Wędrówek Literackich” książeczki z bajkami, do których ilustracje wykonały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Ananas”.

 

8. Koncert Jacka Moore pt. „Gary Moore Tribute Band” (31 października 2019 r.)

Koncert poświęcony jednemu z najbardziej cenionych i wszechstronnych gitarzystów wszech czasów – Gary`emu Moorowi, w którym wystąpił jego syn – Jack Moore.

 

9. Wystawa „Wojenny Radzyń” (9 września 2019 r.)

Plenerowa wystawa na pl. Wolności zorganizowana w 80. rocznicę pierwszego bombardowania Radzynia. Zaprezentowane zdjęcia pochodziły z prywatnych archiwów mieszkańców miasta, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apel ROK i podzielili się swoimi wojennymi pamiątkami.

 

10. Spotkanie z Andrzejem Strejlau i Jerzym Chromikiem (19 stycznia 2019 r.)

Fascynująca podróż przez życie trenerskiej legendy, Andrzeja Strejlau. Okazją do spotkania była książka „On, Strejlau”, której autorem jest pochodzący z Radzynia Jerzy Chromik.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: