Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

SPORT I ZDROWIE

Orlęta przegrywają z liderem

Adam Kułak

Porażką 0:2 zakończyło się trzecioligowe spotkanie Orlęta Radzyń – Siarka Tarnobrzeg.

Początek meczu nie zapowiadał zwycięstwa gości. Już w siódmej minucie spotkania po ładnej akcji zawodników Orląt bramkarz gości był zmuszony do interwencji poza swoim polem karnym. Większość kibiców była zdania, że Maciej Kowal interweniował ręką, sędzia był jednak innego zdania. Lampka ostrzegawcza zapaliła się dla zawodników gospodarzy dwukrotnie w dziewiątej i dwudziestej minucie kiedy Robert Nowacki nogami obronił dwa bardzo groźne strzały przyjezdnych. W 26 minucie piłka po strzale Piotrka Bryi zatrzepotała w siatce gości jednak sędzia boczny dopatrzył się spalonego, co też było wątpliwe zdaniem wielu kibiców. Czterdziestą minutę powinni zapamiętać piłkarze Siarki. Po błędzie bocznego obrońcy Bryja znalazł się na piątym metrze i zamiast strzelać zdecydował się na zagranie do nadbiegającego Arkadiusza Maja.

Druga połowa rozpoczęła się od czterech okazji bramkowych biało-zielonych. Ale dośrodkowania z rzutu wolnego nikt nie zamknął, następnie Arkadiusz Korolczuk w zamieszaniu podbramkowym nie zdołał opanować piłki, strzał w okienko Patryka Szymali bramkarz gości wybił na rzut rożny, podobnie było ze strzałem głową Maja. Orlęta uzyskały wyraźną przewagę , doskonałej okazji nie wykorzystał Przemysław Koszel. Błąd naszej obrony przy kontrataku gości wykorzystał bezlitośnie w 75 minucie Dawid Bałdyga, gdy wepchnął do bramki piłkę odbitą od słupka po strzale kolegi z drużyny.

Po wznowieniu gry bramkarz gości faulował strzelającego Janka Bożyma, sędzia nie interweniował. Upłynęło cztery minuty, gdy po raz drugi Bałdyga umieścił piłkę w siatce bramki Orląt ustalając wynik spotkania. na 2:0. Szansy na zmniejszenie rozmiarów porażki nie wykorzystał w doliczonym czasie gry

Janek Bożym, w doskonałej sytuacji strzelił głową obok bramki gości. Po końcowym gwizdku pozostał niedosyt nie byliśmy gorsi jednak przyszło nam uznać wyższość piłkarzy lidera.

Orlęta Radzyń – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (0:0).