Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

SPORT I ZDROWIE

6 Medali Mistrzostw Świata dla zawodników radzyńskiego Taekwon-Do

Łukasz Ciężki

Najważniejsza impreza w taekwon-do w danym roku przechodzi do historii. Mistrzostwa Świata Taekwon-do ITF odbyły się w dniach 4-10 września 2023 w Tampere - Finlandia. Zawody pozostają jednym z najlepiej zorganizowanych turniejów, na jakich byli radzyńscy zawodnicy wraz z Trenerem Łukaszem Ciężkim.

Mistrzostwa Świata zgromadziły ponad 2 000 uczestników z 63 krajów. Aż sześć medali zdobyli wojownicy szkoleni w Radzyńskim Sportowym Centrum Taekwon-do. Warto przypomnieć, że czwórka z piątki naszych kadrowiczów to debiutanci na zawodach tej rangi.

Sześcioosobowa ekipa z Radzynia Podlaskiego w składzie Alina Kaznadziej, Zuzanna Mierkiewicz, Natalia Olszak, Michał Cieślak, Jakub Cieślak i Trener Łukasz Ciężki bardzo ciężko pracowała aby wypaść jak najlepiej na tak ważnej imprezie. Po intensywnych półtora miesięcznych przygotowaniach wakacyjnych wysiłek został nagrodzony w postaci 6 medali Mistrzostw Świata, choć z całą pewnością apetyty były znacznie większe. Osoby na szyjach których zawisły medale minionego mundialu to:

Natalia Olszak, która swą przygodę z taekwon-do rozpoczęła w Radzyńskiej Akademii Taekwon-do pod okiem Trenera Janusza Wlizło, teraz treningi kontynuuję w RSCTKD zdobyła wraz z drużyną Mistrzostwa Świata w drużynowych technikach specjalnych oraz brązowy medal w drużynowych układach seniorek.

Alina Kaznadziej wraz z drużyną zdobyła Vice Mistrzostwo Świata w drużynowych walkach juniorek, brązowy medal w drużynowych technikach specjalnych oraz brązowy medal w indywidualnych walkach do 61 kg.

Jakub Cieślak wraz z drużyną zdobył Vice Mistrzostwo Świata w drużynowych technikach specjalnych.

Po za strefą medalową znaleźli się Zuzanna Mierkiewicz, która uplasowała się tuż przed podium zajmując miejsca 5-8 w walkach do 53 kg oraz Michał Cieślak zdobywając 17 miejsce w walkach do 65 i w układach stopni mistrzowskich.

Klub chciałby podziękować wszystkim dzięki którym przygotowania i sam wyjazd był możliwy: