Ta strona używa plików cookies.
Polityka cookies    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Kocham Radzyń Podlaski

  Kochamy nasze miasto i jesteśmy z niego dumni!

Ogłoszenia z radzyńskich parafii (21.04.2024 r.)

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (21.04) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

🐑 W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

🐑 Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, rodziców i świadków. Po Eucharystii będzie spotkanie. Spowiedź przed sakramentem bierzmowania we wtorek o godz. 16.00. Zapraszamy młodzież, rodziców, świadków, rodziców chrzestnych, rodzeństwo. Uroczystość przyjęcia Ducha Świętego będzie w środę, 24 kwietnia, o godz. 17.00. Sakramentu udzieli Ks. Bp Grzegorz Suchodolski.

🐑 Ze względu na bierzmowanie, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w środę rano o godz. 7.00 a potem Msza św.

🐑 W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne spotkanie w ramach rekolekcji "Zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi” (konferencja i adoracja).

🐑 We wtorek o godz. 17.45 Nowenna do św. Antoniego (zachęcamy do pisania intencji).

🐑 We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Bractwo Strażnicy Kościoła. Po Eucharystii będzie spotkanie.

🐑 Również we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji pana kościelnego Wojciecha Kwiatka z racji imienin.

🐑 W czwartek różaniec za dzieci nienarodzone duchowo adoptowane o godz. 17.30.

🐑 W piątek o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów I LO w Radzyniu Podlaskim. Będziemy prosić o Ducha Św. na czas matur.

🐑 Legion Maryi bardzo serdecznie zaprasza Kapłanów - kierowników duchowych Legionu Maryi , wszystkich Legionistów , Sympatyków i wiernych Czcicieli Matki Bożej na coroczną uroczystość "ACIES ", która odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2024 roku w naszym kościele. Będziemy modlić się o potrzebne łaski na kolejny rok formacji. Początek o godz. 9.00 — modlitwy legionowe a o godz. 10.00 Msza św. Podczas Eucharystii dokonamy osobistego i zbiorowego aktu poświęcenia się Maryi. Serdecznie zapraszamy.
Już wkrótce 8 maja JERYCHO RÓŻAŃCOWE w naszej Parafii. Wszystkie Wspólnoty i osoby które chciałyby się włączyć w tę modlitwę prosimy o nawiązanie kontaktu z Legionem Maryi.

🐑 W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy wszystkich członków Oazy, ministrantów, lektorów i Domowy Kościół.

🐑 Również w sobotę, w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbędzie się spotkanie formacyjne dla osób, które dokonały aktu Zawierzenia Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

🐑 W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.45 zapraszamy zelatorki i zelatorów Kół Żywego Różańca. Po Eucharystii będzie spotkanie dotyczące peregrynacji relikwii bł. Pauliny Jaricot. Jeśli nie mogą być na spotkaniu osoby odpowiedzialne za Koła to prosimy wyznaczyć przedstawiciela.

🐑 W niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy Szkołę Podstawową im. Świętego Jana Pawła II w Białce z racji 10 rocznicy nadania imienia.

🐑 Również w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III i rodziców. Po Eucharystii będzie spotkanie. Prosimy wziąć ze sobą uzupełnione książeczki, zeszyty z modlitwami.

🐑 Organizowany jest wyjazd do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji na sztukę pt. „Prymas” graną przez kleryków naszego Seminarium (4 maja godz. 16.00, koszt 30 zł.).

🐑 W dniach 31 maja - 1 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na XII Ogólnopolskie Spotkanie Kół Żywego Różańca (koszt 180 zł.). Informacje w zakrystii.

🐑 Bóg zapłać za ofiary:
- na Misje: KRK z Radzynia Podlaskiego zel. Wanda Sawicka i Teresa Kot — 200 zł.
- na remont posadzki: z ul. Armii Krajowej — 100 zł.

🐑 Wydatki gospodarcze: przygotowanie dokumentacji odwodnienia przy naszym kościele — 37 670 zł.

🐑 W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Szwaj lat 91 z ul. Pocztowej, śp. Stanisława Pawelec lat 95 z ul. Ostrowieckiej, śp. Antoni Gajownik lat 83 z ul. Witosa, śp. Janusz Wiater lat 66 ostatnio zam. w Niemczech, śp. Jolanta Paszkowska lat 60 z ul. Międzyrzeckiej. Wieczny odpoczynek … .

 

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie - taca na nasze WSD w Siedlcach!

2. Zapraszam wszystkie Zelatorki i Zelatorów KŻR. z terenu naszej parafii, na spotkanie, dziś po Mszy Św. o g. 9.00 - sala Św. Jana Pawła II - dolny kościół;

3. W naszym Sanktuarium Mszą Św. o g. 12.15 otworzymy uroczyście sezon motocyklowy. Będziemy się modlić za motocyklistów oraz poświęcimy jednoślady...
- Dla zainteresowanych są do nabycia okolicznościowe magnesy...;

4. We wtorek, 23.04. Mszą Św. o g. 18.00 rozpocznie się spotkanie BSK...
- Jest to uroczystość św. Wojciecha - głównego patrona Polski;
- Również we wtorek spotkanie dzieci z kl. II, po Mszy Św. o g. 18.00;

5. W środę o g. 17.30 Godzinki, Nowenna do MBNP. i Eucharystia;

6. W piątek od g. 15.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne!
- Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III, w ramach bezpośredniego przygotowania do I Komunii Św., w piątek po Mszy Św. o g. 18.00 i przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 10.30. Prosimy o zabranie książeczek do nabożeństwa;

7. W sobotę 27.04., w wigilię wspomnienia św. Ludwika M. Grignion de Montfort, odbędzie od g. 17.00 spotkanie formacyjne dla wszystkich zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Msza Św. z poświęceniem nowego obrazu św. Ludwika, konferencja, błogosławieństwo relikwiami Świętego i agapa; Zapraszamy też zainteresowanych wejściem na drogę zawierzenia!

8. Za tydzień, w niedzielę, 28 kwietnia rozpoczniemy "poświęcenie pól" - plan poświęcenia w poszczególnych miejscowościach dostępny na stronie www.
- W przyszłą niedzielę w Lichtach od g. 12.00, a na zakończenie Eucharystia;
- Od g. 15.00 poświęcenie pól w Żabikowie, a w Adamkach - g.16.00;

9. W dniu 30.04. (wtorek) o g. 18.45 w kościele, spotkanie dla rodziców i dzieci przed rocznicą I Komunii Św. Obecność obowiązkowa!

10. Z prasy katolickiej - ECHO i książka - "Sanktuaria Maryjne w diecezji siedleckiej"...

11. Uczniom kl. 8 polecamy I KLO im. Św. Rodziny w Siedlcach;

12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Paweł Szymula, par. św. Ojca Pio w Rakowiskach oraz Edyta Mazurek, z n. par. Zapowiedź II;

13. Zmarła pochodząca z naszej parafii śp.+ Siostra Janina Maria Bosko ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Wieczny odpoczynek...

14. A po Mszy Św. - "dla dobrego dnia, głos w wyborach oddać trza!"😉

 

Parafia Św. Anny i BMP w Radzyniu Podlaskim

1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach.

2. W tym tygodniu:
– we wtorek – 23 – miesiąca- Dzień wspomnienia Błogosławionych Męczenników Podlaskich oraz Uroczystość Świętego Wojciecha Patrona Polski. Na godzinę 18.00 zapraszamy Bractwo Strażników Kościoła.
- w środę – Nowenna do MBNP przed Mszą św. o godz. 17.00
- w piątek –Modlitwa wypominkowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Tego dnia również odbiór strojów komunijnych o godz. 16.00.
- w najbliższą niedzielę – zapraszamy na sumę dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej

3. Przypominamy o wyjeździe do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach na sztukę pt. „PRYMAS” – piątek o godz. 17.30 z parkingu spod Kościoła. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Zapisu u ks. Adriana lub w zakrystii.

4. W sobotę 27 kwietnia o godz. 17.00 – spotkanie Zawierzenia w Parafii MBNP w Radzyniu Podlaskim. Jest to spotkanie formacyjne osób, które dokonały aktu zawierzenia Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi.

5. Dziękujemy za ofiary na Kościół.

6. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
- Tomasz Szczygielski, kawaler ze Zbulitowa Dużego, parafia tutejsza i Magdalena Kolasik, panna z Woli Osowińskiej, parafia Wola Osowińska. Zapowiedź trzecia.
- Mateusz Prokopiuk, kawaler z ul. Polnej, parafia tutejsza i Maria – Zuzanna Dudkiewicz, panna z parafii Kock. Zapowiedź druga.
- Marek Kiewel, kawaler i Joanna Bober, panna obydwoje zamieszkali na ul. Żeromskiego, parafia tutejsza. Zapowiedź druga.
- Paweł Zawada, kawaler z Kruszewa, parafia Suchowola i Martyna Ciarkowska, panna z ul. Powstania Styczniowego, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Danuta Krupska, z ul. Podlaskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 Różaniec, natomiast Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kategoria: