Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (13.10) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.
Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony w dniu 14 października, jest szczególną okazją do uhonorowania pracy nauczycieli oraz podkreślenia znaczenia edukacji w naszym społeczeństwie. W tym roku 11 października br .w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej uroczystość ta miała wyjątkowy charakter, obfitując w wzruszające chwile i artystyczne występy, które pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. Uczniowie przygotowali niezwykle bogaty program artystyczny, który obejmował zarówno śpiew, jak i taniec, nawiązując do postaci patrona szkoły, Wincentego Witosa, oraz pięknej historii swojej małej ojczyzny – Woli Osowińskiej.
Dzień później, 11 października, swoje święto obchodzili nauczyciele oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:30 od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. W spotkaniu uczestniczył Starosta Radzyński, Szczepan Niebrzegowski, który w imieniu władz powiatu podziękował nauczycielom za ich wkład w tworzenie atmosfery wspólnoty i wsparcia dla uczniów.
Dzień Edukacji Narodowej stanowi wyjątkową okazję do głębokiej refleksji nad nieocenioną rolą nauczycieli, którzy kształtują przyszłość młodych pokoleń. 10 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim odbyła się uroczystość, która emanowała podniosłością, wzruszeniem oraz szacunkiem dla zaangażowania pedagogów. Podczas wydarzenia wyróżniono nauczycieli, którzy swoją postawą inspirują młodzież do odkrywania świata. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II świętowano 10 października o godzinie 13:30. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego, po czym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, co stanowiło symboliczny początek ich edukacyjnej drogi w tej placówce.
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim informuje, że w dniach 11-16 października 2024r. (piątek-środa) prowadzone będą roboty drogowe na ul. Armii Krajowej na odcinku od wjazdu do ZUS do wjazdu do bloku nr 36 przy ul. Armii Krajowej od strony ulicy Gwardii, w związku z tym odcinek ten będzie wyłączony z ruchu.
9 października br. w Skokach odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 1254L, stanowiące ważny etap rozwoju infrastrukturalnego regionu. Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy Powiatem Radzyńskim oraz Miastem Czemierniki zrealizowano dwie kluczowe inwestycje, które znacząco poprawiły bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.
3 października 2024 roku Radzyński Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego zorganizował po raz 44. Rajd Kleebergowski, który zgromadził miłośników turystyki oraz historii. Uczestnicy rozpoczęli swoją wędrówkę od malowniczego Milanowa, miejsca o szczególnej wartości historycznej. To tutaj, 30 września 1939 roku, oddział polski, będący częścią samodzielnej grupy operacyjnej „Polesie”, stoczył zbrojną potyczkę z Sowietami, zapisując się w kartach historii. W wydarzeniu wzięło udział 130 uczniów i nauczycieli z 11 szkół z powiatów bialskiego, parczewskiego i radzyńskiego.
9 października br. w Radzyńskiej Oranżerii miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, inaugurujące nowy rok akademicki Radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość rozpoczął Dariusz Gałan, prezes Radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który serdecznie powitał wszystkich zebranych. W programie znalazło się piękne wykonanie „Gaudeamus” w interpretacji Zespołu „Przyjazne Nuty”, które dodało uroku całej ceremonii. W wydarzeniu uczestniczyła Magdalena Czerwińska, kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim.
Koncert „Romantycznie i filmowo” 11 października 2024 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej "Oranżeria" Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim wykonają wirtuozi instrumentów: Łukasz Długosz – flet, Agata Kielar-Długosz – flet i Carlos Peña Montoya – harfa. W programie utwory: W. Żeleńskiego, L. Delibesa, J. Iberta, K. Lipińskiego, C. Salzedo, E. Morricone, A. Wesołowskiego, P. Gauberta, W. Kilara, B. Andresa i A. Piazzolli.
Wiele osób, szczególnie starszych posiada pieczołowicie pielęgnowane albumy fotograficzne, które przedstawiają lokalne bogactwo historyczne i kulturowe. Zdarza się, że wielu ludzi nie przykłada większej wagi do lokalnej historii – stare albumy fotograficzne jak i poszczególne zdjęcia lądują zapomniane na strychu lub w piwnicy. Dzieje się tak często z braku miejsca czy niemożliwości rozpoznania osób ze zdjęć. Aby nasze dziedzictwo nie odeszło w zapomnienie rozpoczynamy zbiórkę zdjęć celem przygotowania i wydania książki pt. „Biała w starej fotografii”. Publikacja uświetni 610. rocznicę istnienia miejscowości.
W ramach akcji będziemy digitalizować zdjęcia i oddawać je po zeskanowaniu właścicielom, a od mieszkańców, którzy wyrażają na to zgodę przyjmować leciwe fotografie i je archiwizować. Zebrane i zdygitalizowane zdjęcia będziemy publikować na internetowej stronie www.kochamradzyn.pl, aby odnawiały wspomnienia, promowały Białą i podnosiły świadomość społeczną naszych mieszkańców oraz pozwalały uzupełnić wiedzę historyczną o naszej miejscowości.
14 kwietnia br. zainaugurowany został Szlak Radzyńskiego Niedźwiadka. W ramach przedsięwzięcia, na Skwerze Podróżników w Radzyniu, stanęła pierwsza figurka – Niedźwiadek Podróżnik. Zamówiony został też drugi niedźwiadek, tym razem przedstawiający skrzypka i nawiązujący do Karola Lipińskiego. Figurka była już gotowa na przełomie czerwca i lipca, jednak do tej pory nie została ustawiona na terenie naszego miasta. Dlaczego? Zapytaliśmy o to Tomasza Młynarczyka, p.o. dyrektora Radzyńskiego Ośrodka Kultury.
W odpowiedzi usłyszeliśmy, że „Decyzja o montażu Niedźwiadka ze skrzypcami nie została jeszcze podjęta”. Ponadto dowiedzieliśmy się, że „Ze względu na nawał pracy nie rozpatrywaliśmy jeszcze sprawy związanej z tzw. Szlakiem Niedźwiadka”.
Zaistniałą sytuację skomentował dla nas Robert Mazurek, do niedawna dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury oraz pomysłodawca utworzenia Szlaku Radzyńskiego Niedźwiadka.
W pierwszym tygodniu września rozstrzygnięty został plebiscyt Kuriera Lubelskiego "Osobowość Roku 2023". Dwie statuetki przypadły Robertowi Lisowi, Dyrektorowi SPZOZ w Radzyniu Podlaskim oraz Krzysztofowi Gajdzickiemu.
W niedzielę 6 września br. miał miejsce pełen religijnej refleksji trzeci w tegorocznej 41. edycji Dni Karola Lipińskiego koncert w wykonaniu radzynianki Agny Bryjan – sopran i Barbary Kaczyńskiej – mezzosopran z Kwintetem smyczkowym MASOVIA String Quartet plus w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz – I skrzypce, Emilia Walasek-Gorczyca,– II skrzypce, Tomasz Karwan – altówka, Jakub Pożyczka – wiolonczela, Piotr Kochel – kontrabas. Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jakub Jakubowski. Wydarzenie wsparł finansowo Powiat Radzyński.
Dzisiaj (7.10.2024), w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim została zawarta umowa na wykonanie budowy drogi powiatowej nr 1233L na odcinku od przejazdu kolejowego w Lisiowólce do Ostrówek.
W sobotę, 5 października br. w Bełczącu odbyła się coroczna uroczystość upamiętniająca przeprawę wojsk przez rzekę Tyśmienicę, która miała miejsce podczas ostatniej bitwy wojny obronnej 1939 roku. Wydarzenie przyciągnęło wielu gości, w tym przedstawicieli władz lokalnych, a wśród nich: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Ireneusz Mroczek, oraz członkowie Zarządu Powiatu Radzyńskiego: Alina Kryjak i Tomasz Stephan.
6 października br. w hali Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim miała miejsce IX Radzyńska Paraolimpiada – wydarzenie, które po raz kolejny zjednoczyło społeczność lokalną w radosnym duchu sportowej rywalizacji. Organizatorem tej wyjątkowej imprezy było Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy”. Hala sportowa była wypełniona muzyką, dobrym humorem i radosnym śmiechem uczestników, tworząc niezwykłą atmosferę wspólnego świętowania. Wydarzenie zgromadziło nie tylko zawodników i kibiców, ale także przedstawicieli władz lokalnych.
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim informuje, że w dniach 07-08 października 2024r. (poniedziałek - wtorek) prowadzone będą roboty drogowe na ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Traugutta do wjazdu do Przedszkola i Biblioteki, w związku z tym odcinek ten będzie wyłączony z ruchu. Prosimy o korzystanie z objazdów.
Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami, jakie dzisiaj (6.10) usłyszeli wierni radzyńskich parafii - Świętej Trójcy, Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich.
Koncert „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego odbędzie się już 6 października 2024 r. (niedziela) o godz. 18.00 w kościele Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim w wykonaniu radzynianki Agny Bryjan – sopran i Barbary Kaczyńskiej – mezzosopran oraz Kwintetu smyczkowego MASOVIA String Quartet plus w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz – I skrzypce, Emilia Walasek-Gorczyca,– II skrzypce, Tomasz Karwan – altówka, Jakub Pożyczka – wiolonczela, Piotr Kochel – kontrabas.
16 września 2024 r. na oficjalnej stronie UM Radzyń pojawiła się informacja, że „Miasto Radzyń Podlaski i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców informuje, że od 19 września 2024 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w każdy czwartek czynny będzie od 10:00 do 18:00.” Uzasadniając to oczekiwaniami mieszkańców.